Uncategorized

10 kroków do domowego SPA

  W iele z nas jest zabieganych, bo codzienne życie nieraz nie pozwala na chwilę odpoczynku. Często nasze relaksowanie polega na spędzaniu czasu oglądając nowe odcinki telenowel bądź słuchaniu radia. Jednak w ten sposób nie relaksuje się nasz mózg ani ciało.  Byc może mamy złudne wrażenie, że dzięki tym czynnościom czujemy się lepiej, ale na dłuższą metę wielu z nas potrzebuje czegoś bardziej drastycznego. Okaż sobie nieco troski, a przekonasz się, jak wiele w ten sposób możesz osiągnąć w zmaganiach z codziennym stresem.

 Pobrane ze strony excluzive.pl

W pierwszej kolejności musicie widzieć, że żadne SPA nie przyniesie długotrwałego efektu jeśli nie zmienicie nawyków. Najważniejsze to 78 godzin snu i odpowiednie odżywianie.W przeciwnym razie faktycznie poczujecie się lepiej po takim SPA, jednak po nieprzespanej nocy czy przy problemach z żołądkiem ta pozytywna energia z Was uleci. Najprościej byłoby zmniejszyć ilość spożywanych produktów typu fast food i słodyczy, a zwiększyć ilość owoców i warzyw.

Jak więc ma wyglądać to domowe SPA?To zależy od tego co lubimy. Nie ma sensu się zmuszać do jakichś zabiegów, musi nam to po prostu sprawić przyjemność. Będziemy potrzebować całego wolnego dnia tylko dla siebie. Jeśli ktoś nie może tyle czasu przeznaczyć, dobrze aby chociaż udało mu się zrealizować 3 pierwsze punkty z poniższej listy.

1. Po wstaniu z łóżka weź dłuuuugi prysznic, użyj energetyzującego żelu, zrób sobie masaż szorstką gąbką i wklep balsam. 
2. Pora na śniadanie. Przygotuj coś co doda Ci energii (nie mam tu na myśli pączka 😀 ). Do śniadania zjedz jakiś owoc, napij się kawy jeśli to nieodłączny element Twoich poranków. Nie spiesz się, jedz powoli. 
3. Wyjdź na spacer. Możesz wyprowadzić psa. Jednak to ma byc spacer bez załatwiania żadnych formalności, udaj się w jakieś ciche miejsce. Jeśli kochasz sport przeznacz ten czas na to. Pobiegaj, wskocz na rower, pójdź do klubu fitness czy na siłownię. 
4. Po powrocie zjedz drugie śniadanie, przygotuj sobie koktajl, włącz muzykę, która Cię odpręża. 
5. Przygotuj sobie długą kąpiel w pianie, do której użyjesz olejków eterycznych. Ustaw w łazience świece, w tle niech gra spokojna muzyka. Umyj włosy, nałóż odżywkę. Zrób peeling całego ciała, manicure i pedicure. Przygotuj maseczkę na twarz. A na koniec  wsmaruj w skórę odżywczy balsam. 
6. Idealnym elementem SPA byłoby wyjście na obiad do restauracji razem z najlepszą przyjaciółką. Zamów coś na co masz ochotę od dawna, omiń propozycję “schabowy+ziemniaki+surówka”- masz to na co dzień. Spróbuj czegoś czego nie jadłaś, ale możesz wyobrazić sobie jak smakuje. Pośmiej się, poplotkuj, pójdź na mały spacer. 
7. Utnij sobie krótką drzemkę. 
8.Zjedz podwieczorek- może to byc garść orzechów, migdałów i rodzynek, napij się soku. 
9. Weź krótki prysznic. Przygotuj łóżko do spania, zmień pościel, wywietrz pokój, zapal świece, znajdź film, na który masz ochotę, bądź książkę, którą chcesz przeczytać. Przygotuj sobie kolację. Dla odmiany zjedz w łóżku. 
10. Pójdź wcześnie spać, aby dać odpocząć organizmowi. Wklep w usta pomadkę nawilżającą, nałóż na twarz krem. Musisz wiedzieć, że uroda przychodzi nocą. Jeśli masz problem z zaśnięciem napij się odpowiednich ziół, następnie wycisz myśli i zaśnij. Następnego dnia powinnaś obudzić się z uśmiechem.

Najlepiej byłoby takie SPA przeprowadzać raz w tygodniu, jednak w gąszczu codziennych obowiązków może nam braknąć czasu. Może dobrym rozwiązaniem byłoby się od czasu do czasu udać do masażysty?

Ile z Was przeprowadza sobie całodniowe domowe SPA? Bardzo jesteście zabiegane? Ciężko Wam znaleźć czas dla siebie?Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.