Uncategorized

Środki antykoncepcyjne a włosy

Hej dziewczyny!
Nie jestem zwolenniczką środków antykoncepcyjnych, chociaż mają swoje plusy i minusy. Mimo wszystko mają one znaczący wpływ na nasze włosy i warto o nich wspomnieć.
Antykoncepcję stosuje wiele Polek, jest ona bardzo powszechna, ale nie wszystkie młode dziewczyny zdają sobie sprawę z tego jak te środki oddziałują na nasze włosy, ciało, zdrowie.

www.we-dwoje.pl

Wiele kobiet jest bardzo zadowolonych ze swojego wyglądu w trakcie przyjmowania środków antykoncepcyjnych: poprawia się stan włosów, cery, paznokci, ale… no właśnie zawsze jest jakieś ALE…
Podczas przyjmowania środków antykoncepcyjnych nasz organizm czuje się jakby był w ciąży: w organizmie można zaobserwować wysokie stężenie estrogenów. Może to przyczynić się do zatrzymania wypadania włosów i tak bardzo często jest. Podwyższone dawki estrogenu powodują, że niemal wszystkie włosy pozostają w fazie wzrostu, czyli anagenie Po odstawieniu tabletek poziom estrogenów spada, co dla naszego ciała jest podobnym zjawiskiem do tego, które występuje przy porodzie. Bardzo często skutkuje to nadmiernym wypadaniem włosów. Jednak zwykle ten etap jest przejściowy i po kilku miesiącach ustaje, kiedy gospodarka hormonalna się ustabilizuje.

Wypadanie włosów występuje również w trakcie kuracji hormonalnej. Niejeden producent tabletek informuje w ulotce o możliwości wystąpienia takiego efektu ubocznego. Niestety bywa i tak, że efektem ubocznym może być np. łysienie. Wiele kobiet zauważając pierwsze oznaki łysienia po prostu udaje się do swojego ginekologa i prosi o zmianę środków antykoncepcyjnych.

Co można zrobić, aby zmniejszyć wypadanie włosów?
Przede wszystkim warto stosować środki doustne. Możemy przyjmować preparaty z drożdżami, skrzypem polnym, pokrzywą, olejami. Warto również stosować wcierki pobudzające krążenie skóry głowy. Można wykonywać masaż skalpu. Powinno to pomóc zachować piękne włosy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Trzeba pamiętać, że wszystko, co jemy i co trafia do naszego organizmu, może mieć niebagatelny wpływ na nasz wygląd i zdrowie.

 


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.