Uncategorized

Czy palenie papierosów ma wpływ na włosy?

http://www.ecigarettedirect.co.uk

Przyczyn wypadania włosów może być bardzo dużo. Często na wypadanie składa się wiele czynników. Dlatego warto je wszystkie przeanalizować.
 
Palenie papierosów dotyczy szerokiej grupy społeczeństwa, a tak naprawdę nas wszystkich. Część osób pali aktywnie, a reszta w wielu sytuacjach jest zmuszona do biernego palenia Każdy dobrze wie, że palenie przyczynia się do szybszego starzenia się organizmu, zawałów serca, utrudnionego oddychania, raka, bezpłodności, przyspiesza śmierć a także ma ogromny wpływ na włosy!

Jak się okazuje – papierosy zawierają toksyczne substancje niekorzystnie wpływające na wzrost włosa. Dym tytoniowy posiada składniki smoliste, które osadzają się na włosach i przez to je wysuszają. Palenie ma także ujemny wpływ na obkurczanie się naczyń krwionośnych przez co cebulki włosów otrzymują mniej substancji odżywczych. W efekcie stają się osłabione i zaczynają wypadać.

Jeśli ktoś z Was pali i zauważył wzmożone wypadanie a nawet łysienie, to pierwszym krokiem, aby to powstrzymać jest rzucenie palenia. Choć tak naprawdę wydaje mi się, że łysienie nie przekona palaczy, aby wyrzucili papierosy do kosza raz na zawsze. No bo skoro nie przekonują ich ogromne wydatki, nowotwory, choroby serca, bezpłodność, złe samopoczucie to czy przekona ich wypadanie włosów?
Wątpię.

Zapraszam też do Gosi Kowalskiej na post dotyczący palenia: http://poradyherrbaty.blogspot.com/2013/11/rzuc-palenie-wybierz-swiadomie-zdrowe.html


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.