Uncategorized

Porównanie metod mycia włosów: OMO, metoda kubeczkowa, OM, MO, OOMO, mycie odżywką

Ponad rok temu napisałam wpis dotyczący tego jak odpowiednio myć włosy. Dziś postaram się uzupełnić go o listę wad i zalet każdej z metod. Ale w pierwszej kolejności wytłumaczę wszystkie symbole, dla tych którzy nie są jeszcze na tyle zorientowani (opis metod w poście Jak myć włosy?)

  1. OMO – Odżywianie – Mycie – Odżywianie
  2. OM – Odżywianie – Mycie
  3. MO – Mycie – Odżywianie
  4. OOMO – Odżywianie Odżywianie Mycie Odżywianie ( Olej – Odżywka – Szampon – Odżywka)

 

 

Metoda
Wady
Zalety
Metoda kubeczkowa
Potrzebujemy dodatkowego pojemnika, w którym zmieszamy szampon z wodą.
Metoda delikatniejsza niż tradycyjne mycie włosów szamponem nierozcieńczonym.
Mycie odżywką
Może powodować szybsze przetłuszczanie włosów. Powinniśmy regularnie raz na 1-2 tygodnie stosować szampon z silniejszymi detergentami w celu oczyszczenia włosów.
Metoda świetnie sprawdza się u osób z włosami kręconymi. Włosy stają się gładsze, metoda jest bezpieczniejsza niż mycie szamponem, neutralizujemy puch.
MO
Włosy niezabezpieczone przed myciem szamponem, są bardziej podatne na negatywne skutki mycia.
Metoda jedna z najprostszych i najczęściej stosowanych, nie jest pracochłonna, włosy są odżywiane przez odżywki bądź maski.
OM
W zasadzie jeśli chodzi o mnie to nie widzę żadnych konkretnych wad. Ale uważam, że dobrze raz na jakiś czas nałożyć po myciu treściwszą maskę.
Moja ulubiona metoda, włosy są odpowiednio dociążone, gładkie. Metoda mało pracochłonna i oszczędna (jeśli chodzi o wodę). Przed myciem stosujemy odżywkę albo olej.
OMO
Przy zbyt częstym stosowaniu może powodować szybsze przetłuszczanie włosów. Metoda bardziej czasochłonna, tzn. trzeba poświęcić trochę więcej czasu na trzymanie odżywki czy maski przed myciem.
Metoda, którą stosuje wiele włosomaniaczek. Włosy są dociążone, nawilżone.
OOMO
Tak jak przy metodzie OMO.
Jednoczesne nakładanie odżywki i oleju powoduje emulgowanie. Włosy są miękkie, dociążone, nawilżone i błyszczące.

A Wy, którą metodę najczęściej stosujecie? Dopisałybyście jeszcze jakieś wady albo zalety oprócz tych, które wymieniłam?


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.