Zabiegi na włosy

Zabiegi na włosy fryzjerskie regenerujące

Zabiegi na włosy fryzjerskie regenerujące
Nie raz i nie dwa spotkałam się z opinią, że fryzjerzy zupełnie nie znają się na pielęgnacji włosów, strzyżeniu i stylizacji. O tym, że linijki w oczach nie mają chyba już wiele dziewczyn się przekonało – pewnie niejedna z Was wróciła z włosami o wiele za krótkimi. Na szczęście regeneracyjne zabiegi na włosy to już inna bajka. Regularnie stosowane potrafią zdziałać cuda, ale niestety jest to duży wydatek. Koszty zabiegów są zróżnicowane. Cena zależy od salonu, zabiegu i wielkości miasta. W mniejszych miejscowościach za takie usługi możemy zapłacić już 20-30 zł, a maksymalna kwota to kilkaset złotych (najczęściej 100-200zł).

 

Jak to było ze mną? Czy korzystałam z regenerujących fryzjerskich zabiegów na włosy?

Zaraz przed tym jak zaczęłam intensywnie dbać o włosy, inwestowałam w kupony z portali typu gruper, groupon. Chciałam przetestować różnego rodzaju usługi w kilku różnych miejscach. Tak też trafiłam do kilku różnych fryzjerów. I to był niejako początek mojego włosomaniactwa. Moje zniszczone i popalone włosy zostały zregenerowane dzięki keratynowemu nawilżaniu, jednak tylko na chwilę… Później regeneracją włosów zajęłam się sama – wykonałam keratynowe prostowanie włosów i stosowałam maski, odżywki i olejowanie włosów.
 

Jak długo utrzymują się efekty takich zabiegów?

Wiele zależy od stanu naszych włosów, rodzaju porowatości i samego zabiegu. Osoby mające włosy zniszczone o porowatości wysokiej mogą zauważyć spektakularne efekty. Jednak jest duże prawdopodobieństwo, że nie utrzymają się one tak długo jak zapewniają fryzjerzy. Z kolei osoby, które mają włosy o porowatości niskiej mogą źle reagować na zabiegi typowo proteinowe.
Aby przedłużyć działanie zabiegów regenerujących włosy, warto używać delikatnych szamponów, czyli np. takich – Jak wybrać szampon do częstego stosowania? Szampony z silnymi detergentami mogą sprawić, że cenne składniki szybciej się wypłuczą. Tak było w moim przypadku. Efekt keratynowego nawilżania utrzymał się tylko jeden dzień, bo fryzjerka nie poinformowała mnie, abym nie używała szamponów z SLS/SLES i im podobnych. Dopiero później trafiłam na artykuły wyjaśniające dokładnie ten temat.

 

Kiedy zdecydować się na zabiegi regenerujące?

Nie jestem zwolenniczką zostawiania dużej ilości pieniędzy u fryzjera. No chyba, że wykonujemy trwałą, rozjaśniamy włosy, czy je farbujemy. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej, abyśmy oddały włosy w ręce profesjonalisty. Natomiast jeśli chodzi o pielęgnację to uważam, że w domu możemy osiągnąć podobne efekty i bardziej długotrwałe. Zaletą pielęgnacji w salonach fryzjerskich są niezaprzeczalnie natychmiastowe efekty. Jeśli stać nas na zabiegi fryzjerskie to możemy regularnie udawać się do fryzjera, który odpowiednio zadba o nasze włosy. Mimo to musimy pamiętać, że należy także dbać o włosy w domu, bo inaczej efekty nie będą widoczne. Z kolei jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie konkretnego dnia to regenerujące zabiegi na włosy są strzałem w dziesiątkę i polecam je każdemu! Zwłaszcza teraz, gdy jest sezon na wesela 🙂

regenerujace zabiegi na wlosy

Najpopularniejsze zabiegi na włosy, które można wykonać w salonach fryzjerskich

 

Rytuały Kerastase

Opis: Kerastase oferuje różnego rodzaju zabiegi i są to: natychmiastowy efekt, intensywne działanie, rytuał pielęgnacji mleczkiem kerastase, rytuał pielęgnacji maską kerastase, fusio-dose, 24 karaty.
Efekty: utrzymują się zwykle do 3 myć, ale są to różne rytuały, więc efekty niektórych zabiegów utrzymują się dłużej, a z kolei inne gwarantują efekt tylko do następnego mycia.

 

Biolage Matrix

Opis: W składzie kosmetyków do tego zabiegu znajdują się ceramidy, wyciągi z alg i aloesu.
Efekty: utrzymują się  5-6 dni.

 

Zabieg Shiseido

Opis: w składzie kosmetyków do tego zabiegu znajdują się m.in. olej jojoba, ceramidy.
Efekty: utrzymują się przez 10-14 dni.

 

Loreal Pro Fiber

Opis: Istnieją 3 rodzaje zabiegu Pro Fiber – Wygładzenie włosa dla włosów delikatnie uwrażliwionych, Odbudowa włosa dla włosów średnio wrażliwych, Regeneracja włosa dla włosów bardzo uwrażliwionych.
Efekty: Utrzymują się około 10 dni.

 

Rytuał Absolut Repair Lipidium

Opis: Najpierw fryzjer myje włosy, następnie nakłada na nie primer Absolut Repair. Później stosuje się ampułkę i maskę. W składzie kosmetyków znajdują się ceramidy, kwas mlekowy, fitokeratyna. W trakcie zabiegu włosy są prostowane i stylizowane na okrągłej szczotce.
Efekty: utrzymują się około 10 dni. Włosy są bardzo gładkie, tymczasowo odbudowane. Aby podtrzymać efekty należy zabieg powtarzać i stosować kosmetyki z linii Loreal Absolut Repair Lipidium.

 

Keratynowe nawilżanie włosów

Opis: Włosy są myte oczyszczającym szamponem, aby ich łuski się otworzyły. Dzięki temu po nałożeniu płynnej keratyny, ma ona szansę dostać się wgłąb włosa. Po wysuszeniu włosów, prostuje się je, a później ponownie myje i stylizuje.
Efekty: W moim przypadku utrzymały się do następnego mycia. Jeżeli zastosujemy delikatne produkty do mycia, jest szansa, że włosy będą w lepszej kondycji przez tydzień.

 

Olaplex

Opis: Zabieg służy do odbudowy mostków dwusiarczkowych w strukturze włosa. Często stosuję się go podczas rozjaśniania i farbowania włosów, ponieważ redukuje ilość zniszczeń, które powstają w trakcie zabiegu. Alternatywy dla Olaplexu to Nanoplex i Loreal Smartbond.
Efekty: utrzymują się przez kilka myć. W przypadku farbowania włosów na Olaplex większość osób była zadowolona – włosy były gładkie, wyglądały zdrowo.

 

Joico K-PAK – silnie regenerujący zabieg na włosy

Opis: Przebieg zabiegu składa się z kilku etapów – otwarcia łusek, zakwaszania, nałożenia produktu odbudowującego, a później silnie nawilżającego. W składzie kosmetyków znajdują się przede wszystkim proteiny.
Efekty: Utrzymują się nawet do 2-3 tygodni.

 

Ciekawa jestem, czy wykonywałyście zabiegi na włosy w salonie fryzjerskim? Jeśli tak to jakie, ile kosztowały i jak długo trwały efekty? 


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.