Różne

TAG: 11 włosowych pytań

TAG: 11 włosowych pytań
Zazwyczaj unikam tagów. Swego czasu popularny był Liebster Blog Award i nawet kilkanaście razy odpowiedziałam na niego 🙂 Mimo że żadna z blogerek nie wyznaczyła mnie, abym odpowiedziała na pytania to pomyślałam, że taki tag będzie świetnym urozmaiceniem bloga i dzięki niemu będę mogła Wam przybliżyć moje cele, moją historię, błędy, ulubiony kosmetyk, czy pielęgnację. Zaczynamy!

 

Jaka gwiazda ma według Ciebie najpiękniejszą fryzurę?

Celebryci nie mają lekko. Oczywiście zarabiają sporo pieniędzy, ale pracują wyglądem. Z jednej strony mają motywację do dbania o siebie. Część z nich ćwiczy, dba o skórę, zawsze przygotowuje się do wyjścia. Z drugiej strony niektórzy odczuwają silną presję i poddają się operacjom plastycznym. A gdy pewnego dnia sobie odpuszczą i wyjdą bez makijażu na ulicę, zaczyna się seria zdjęć i seria niusów na różnych portalach plotkowych. Fryzury już nie są tak brane pod lupę, no chyba że gwiazda pojawia się na czerwonym dywanie. Nad włosami celebrytów jednak pracują styliści. To, co widzimy w TV nierzadko odbiega od prawdziwej rzeczywistości. Dlatego ja wybrałam kilka popularnych aktorek, które według mnie mają w miarę naturalne włosy. Nie będą to na pewno osoby o włosach z ogromną objętością.
Według mnie jedne z najpiękniejszych włosów ma Amanda Seyfried i Nina Dobrev. Natomiast włosy, które ma Mila Kunis czy Jessica Alba, są zbliżone do moich (jeśli chodzi o gęstość). Niemniej też są piękne.

 

Jaki jest Twój cel pielęgnacji włosów?

Moje pielęgnacyjne cele zmieniały się z biegiem czasu. Na początku chciałam osiągnąć wszystko: długość, gęstość, zdrowie oraz połysk. Ale… tak od razu się nie da. Później postawiłam na zdrowie włosów i połysk. W obecnym czasie skupiam się jednak na długości i gęstości. Pomału runęły moje wyobrażenia o włosach i zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie wielu celów osiągnąć. Moje włosy są trochę kapryśne, a geny chyba nienajlepsze. Jednak wiem, że jeszcze w znacznym stopniu mogę poprawić obecny stan. Cele na 2015 rok? Zapuścić włosy do łokci oraz zmniejszyć ilość połamanych końcówek.

 

Jaka jest najgorsza rzecz, jaką zrobiłaś swoim włosom?

Ci, którzy są ze mną od dłuższego czasu dobrze wiedzą, że moje włosy były prostowane codziennie przez 7 lat. Z jednej strony mogę stwierdzić, że to najgorsze, co im zrobiłam. Ale z drugiej strony najlepsze. Dlaczego? Bo gdybym nie spaliła włosów prostownicą to dziś pewnie nie byłabym blogerką, ani nie dbałabym w taki sposób o włosy. Nie poznałabym tylu ludzi i tak wielu rzeczy bym się nie nauczyła. Czasem złe rzeczy, złe doświadczenia prowadzą nas w najlepszym dla nas kierunku.

 

Jaka jest Twoja ulubiona forma pielęgnacji włosów?

Chciałabym coś wybrać, ale jest to bardzo ciężkie. Suma małych, codziennych i przemyślanych czynności daje duży efekt. Gdybym jednak miała się na coś zdecydować to z pewnością byłoby to zabezpieczanie końców serum silikonowym i OMO. OMO stosuję niemal od początku pielęgnacji włosów. Dzięki tej metodzie moje włosy są dociążone i gładkie. Natomiast serum pomaga mi utrzymać końce w dobrym stanie.

 

Dokończ zdanie: Moje włosy byłyby idealne, gdyby…

były długie, gęste, gładkie i błyszczące. Tak mógłby odpowiedzieć każdy. No bo każda z nas chciałaby mieć gęste, gładkie, czy błyszczące włosy. Moje włosy zmieniły się w tak dużym stopniu, że mimo iż nie są idealne, to za każdym razem, gdy patrzę w lusterko, wiem, że odwaliłam kawał dobrej roboty.

 

Maska, czy odżywka?

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Maska owszem daje świetny efekt, ale nie stosuję jej co mycie. Z kolei odżywka dba o moje włosy na co dzień. Prościej byłoby mi wybrać pomiędzy odżywką a olejami. Oczywiście wybrałabym oleje.

 

Od kiedy i dlaczego zajęłaś się bardziej „profesjonalną” pielęgnacją włosów?

Myślę, że podobnie jak i ja, większość dziewczyn zaczęło świadomie dbać o włosy w 2012 roku. Wtedy też pojawił się boom na blogi włosowe. Niektórzy pewnie nie zdają sobie sprawy, że przed 2012 rokiem było zaledwie kilka blogów włosomaniaczek, które są prowadzone do teraz. W tamtym czasie wiedzę czerpałam z bloga Anwen, Eve i z forum wizaż (głównie). Po spaleniu włosów prostownicą wsiąknęłam w temat na dobre. Blog miał mi pomóc usystematyzować wiedzę oraz miał być takim pamiętnikiem. Zakładając bloga miałam naprawdę niewielkie pojęcie o włosach. Dużo czytałam, sięgałam nawet po książki fryzjerskie. To właśnie to miejsce stało się dla mnie taką podporą, motywacją. No bo przecież wstyd by mi się było przed Wami przyznać, że nic nie robiłam z włosami przez miesiąc. Dodatkowo dzięki temu miejscu spełniam się. Od wielu lat działałam w wolontariacie, a teraz pomagam Wam w walce o piękne włosy. Dziękuję za wszystkie maile i komentarze!

 

Gdybyś na jeden dzień mogła mieć wymarzone włosy, jakby one wyglądały?

Tutaj chyba najprościej przedstawić to w postaci zdjęć. Najbardziej byłabym zadowolona, gdyby moje włosy wyglądały jak któreś z poniższych. Myślę nawet, że w dłuższej perspektywie jestem w stanie takie włosy wyhodować 🙂

 

Jaki jest Twój ulubiony kosmetyk do włosów?

Ciężko porównywać kosmetyki z różnych grup. Dlatego:
 • do mycia wybieram szampon Babydream, albo płyn od stóp do głów Babydream,
 • do olejowania najchętniej sięgam po olejki Alterra,
 • do odżywiania: ostatnio rewelacyjnie spisuje się u mnie maska Gloria, lubię też aloesową odżywkę Pilomaxu.
 • z wcierek uwielbiam Hairmedic oraz Radical.
Ale w ostatnim czasie moje serce podbiło serum silikonowe Sessio, o którym pisałam przed świętami:

Czego nigdy nie odważyłabyś się zrobić swoim włosom?

O tutaj jest duże pole do popisu 😀 no to zaczynam wymieniać. Nigdy nie odważyłabym się zrobić sobie trwałej ondulacji, nie ścięłabym włosów na chłopaka, nie zgoliłabym czupryny, nie dałabym sobie natapirować włosów i nie zafarbowałabym się na takie kolory jak: niebieski, różowy, fioletowy, zielony… a i jeszcze dredy – stanowczo nie!.

 

Dokończ zdanie – mój ulubiony blog o świadomej pielęgnacji włosów to…

Tutaj pewnie część osób zaskoczę, ale nie mam takiego bloga. Owszem czytam różne blogi, ale temat pielęgnacji włosów jest mi wystarczająco znany więc już tak nie śledzę włosowych blogów. Wiele z nich porusza tematy, które są dla mnie już wiadome. Lubię jednak zaglądać do Eter oraz do Doroty.

 

Tag na tyle mi się spodobał, że chciałabym go pociągnąć dalej. Tak więc moje włosowe pytania brzmią:

 1. Jaki jest Twój ulubiony produkt do zabezpieczania końcówek?
 2. Czy czytasz składy kosmetyków, a jeśli tak to czego unikasz?
 3. Jaką największą krzywdę wyrządziłaś swoim włosom?
 4. Czy tak samo przykładasz się do pielęgnacji twarzy i ciała jak do pielęgnacji włosów?
 5. Czy masz w swoim otoczeniu jakieś włosomaniaczki?
 6. Jaki włosowy kosmetyk masz na swojej liście marzeń?
 7. Co sprawia Ci największe kłopoty w pielęgnacji włosów?
 8. Ile czasu tygodniowo poświęcasz na dbanie o włosy i co wtedy robisz?
 9. Jakie blogerki włosowe podczytujesz?
 10. Co sądzisz o włosomaniactwie?
 11. Jaką złotą myśl o pielęgnacji włosów mogłabyś przekazać początkującym włosomaniaczkom?

 

A do odpowiedzi na pytania zapraszam:

 1. www.blankita.pl
 2. www.mademoisellemagdalene.pl
 3. www.takbywlosminiespadlzglowy.blogspot.com
 4. www.kasianafali.pl
 5. www.wlosowelove.blogspot.com
 6. www.blondhaircare.com
 7. www.donnalavita.pl
 8. www.redhaircontrol.blogspot.com
 9. www.kosmetykoholizm.pl
 10. www.urodaiwlosy.pl
 11. www.kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com
A tak poza tematami włosowymi, życzę Wam dużo szczęścia w nadchodzącym roku i oczywiście pięknych włosów 🙂 wszystkiego dobrego!

 


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.