Stylizacja włosów

Warsztaty włosowe z marką Rowenta, czyli blogerski event – sesja, filmy, tutoriale

Warsztaty włosowe z marką Rowenta, czyli blogerski event – sesja, filmy, tutoriale

W życiu blogera zdarzają się różne zaskakujące sytuacje i wydarzenia. Parę lat temu, rozpoczynając blogowanie nie przypuszczałam, że takie rzeczy mogą się dziać. A już na pewno nie sądziłam, że przytrafią się mnie. Konsekwentne prowadzenie bloga sprawiło, że w sierpniu mogłam uczestniczyć w ekskluzywnym evencie, który zorganizowała marka Rowenta. Nie było to zwykłe spotkanie blogerów z przedstawicielami firmy. Nie były to zwykłe warsztaty włosowe. To było znacznie coś więcej… Coś, co jeszcze mi się nie przytrafiło, czyli sesja zdjęciowa i nagrywanie tutoriali z udziałem blogerów.

Nie ukrywam, że jadąc do Warszawy miałam spore obawy. Nie znałam miasta, nie znałam osób, które miałam tam spotkać. A to, czym się zajmowaliśmy było dla mnie nie lada wyzwaniem. Nie czuję się dobrze przed kamerą i obiektywem, jednak mimo wszystko chciałam wziąć udział w tym projekcie.
Moja niepewność jednak szybko minęła. Oswoiłam się z aparatem i kamerą. Nie tylko podczas warsztatów. Nawet teraz czuję się znacznie pewniej, gdy ktoś mi robi zdjęcia. W Warszawie spotkałam bardzo sympatycznych ludzi, z którymi przeżyłam wyjątkowe chwile! Myślę, że ogromne znaczenie miał dobór blogerek. Wszystkie dziewczyny polubiłam niemal od razu. Razem ze mną w spotkaniu uczestniczyły:
Wydarzenie zostało podzielone na 2 dni. Pierwszego dnia zapoznałyśmy się z marką Rowenta. Razem z chłopakami z Berendowicz & Kublin testowaliśmy 3 urządzenia:
Volum’24 i prostownica Respectissim 7/7 charakteryzują się przede wszystkim szansą na stylizowanie włosów już w temperaturze 170 stopni, dzięki czemu stylizacja jest bardziej bezpieczna dla naszych włosów. Częste układanie włosów na gorąco zawsze niesie ze sobą jakieś uszkodzenia, dlatego powinniśmy wybierać sprzęt, który pozwoli zminimalizować ilość zniszczeń.
To właśnie pierwszego dnia warsztatów każda z nas przygotowywała się do tego, aby jak najlepiej i jak najszybciej przedstawić fryzury krok po kroku, których tutoriale miałyśmy nagrać następnego dnia. Każdej dziewczynie przypadły 3 uczesania do wykonania.

Moim udziałem było wykonanie kucyka glamour, supełkowej korony oraz dziewczęcego koka.

Na kanale Rowenta Beauty Polska znajdziecie filmy z udziałem pozostałych dziewczyn 🙂
Oczywiście częścią spotkania był też panel warsztatowo-dyskusyjny, w którym uczestniczyły blogerki oraz ekspert w dziedzinie stylizacji i pielęgnacji włosów –  Hela hair. Uwierzcie, że ciężko jest znaleźć fryzjera, który rozumie swojego klienta i interesuje się naturalną pielęgnacją włosów. Hela jest uznaną stylistką w swojej branży, a do tego prawdziwą włosomaniaczką. Pracuje przy różnego rodzaju galach, w programach takich jak Taniec z gwiazdami czy Hell’s Kitchen 🙂
Poza tym Hela zaskakująco trafnie potrafiła określić nasze problemy z włosami. I co najciekawsze, nie uważa, że cienkie włosy trzeba cieniować! 🙂 Spotkałam wielu fryzjerów, którzy bez zastanowienia sugerowali, że cienkie czy rzadkie włosy powinny zostać wycieniowane, aby sprawiały wrażenie, że jest ich więcej. Podczas dyskusji omówiłyśmy takie zagadnienia jak budowa włosa, jego zmiany strukturalne, cykl życia, rodzaje włosów, ich zniszczenia oraz pielęgnacja. Hela pomogła określić nam kształt twarzy i zasugerowała rodzaje fryzur, które będą dla nas najbardziej odpowiednie oraz jakich powinnyśmy się wystrzegać. Okazało się, że moja twarz jest najbardziej zbliżona do prostokąta/kwadratu. Patrząc na swoje zdjęcia, muszę jej przyznać rację 🙂
W czasie przerw, miałyśmy z dziewczynami całkiem sporo czasu, aby pogadać. Rozmawiałyśmy o produktach Rowenty, głównie o urządzeniu Volum’24. Dziewczyny były bardzo ciekawe jak urządzenie spisuje się na co dzień. Ja mam je już od roku, więc mogłam podzielić się wrażeniami z jego użytkowania.
Nie wszystkie rozmowy skupiały się wokół pielęgnacji i stylizacji włosów. Okazało się, że mamy wiele wspólnych tematów. Ciekawe, czy wszystkie włosomaniaczki tak dobrze się ze sobą dogadują 🙂
Atmosfera była świetna, co potwierdza zdjęcie, na którym operator poddał się Heli i pozwolił zrobić sobie wyjątkowe uczesanie 🙂
Natalia i Marta potraktowały Volum’24 jako niezbędną broń… w walce z przyklapem!

Na koniec mam dla Was jeszcze film z backstage’u!

Już niedługo pokażę Wam na blogu 3 urządzenia, choć najbardziej do gustu przypadł mi multistyler. To pewnie dlatego, że przyzwyczaiłam się do Volum, które już nie jest dla mnie taką nowością 🙂

Używacie urządzeń tej marki? Stylizujecie włosy? Mam nadzieję, że moja relacja przypadła Wam do gustu 🙂


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.