Kosmetyki

Najlepsze odżywki w sprayu do włosów – produkty, po które warto sięgnąć cz.1

Najlepsze odżywki w sprayu do włosów – produkty, po które warto sięgnąć cz.1

Na co dzień sięgam po odżywki w spray’u, choć częściej używam masek i tradycyjnych odżywek. Kiedy i u kogo sprawdzą się odżywki w sprayu? Przede wszystkim w sytuacji, gdy mamy mało czasu, a nasze włosy nie wyglądają dobrze po użyciu samego szamponu. Po takie produkty możemy sięgnąć, gdy chcemy odżywić włosy pomiędzy myciami lub gdy je bardzo ciężko nawilżyć. W tej sytuacji wybieramy zarówno maskę, ale także odżywkę w sprayu. Zestawienie przedstawia 10 odżywek, po które według mnie warto sięgnąć. Dajcie znać, jakie są Wasze typy!

Odżywki Gliss Kur

Gliss Kur Oil Nutritive, ekspresowa odżywka regeneracyjna do włosów ze skłonnością do rozdwajania (klik!)

 

Odżywka GlissKur Oil Nutritive jest produktem emolientowym (olej arganowy, makadamia, ze słodkich migdałów, z pestek moreli, marula, sezamowy). Ma w składzie także nawilżacze (pantenol, kwas mlekowy) i proteiny ( keratynę hydrolizowaną, proteiny zbożowe). Jest naprawdę świetnym produktem, sama byłam z niej bardzo zadowolona. Powinna sobie poradzić z włosami mającymi skłonność do rozdwajania, a także z włosami, które są suche.

 

Gliss Kur Ultimate Repair, Ekspresowa odżywka regeneracyjna (klik!)

Odżywka Gliss Kur Ultimate jest produktem regenerująco-nawilżającym. W składzie znajdują się proteiny zbożowe, hydrolizowana keratyna, pantenol, kwas mlekowy i silikony. Może fajnie się sprawdzić w przypadku osób mających włosy zniszczone.

 

 

 

Gliss Kur Liquid Silk Gloss, Ekspresowa odżywka regeneracyjna dwufazowa z jedwabiem do włosów matowych i łamliwych (klik!)

Gliss Kur Liquid Silk jest produktem emolientowo-proteinowym-humektantowym, tzn. z jednej strony regeneruje włosy, a z drugiej natłuszcza i nawilża. Przede wszystkim znajdziemy tu silikony, olej z pestek moreli, hydrolizowaną keratynę, jedwab, ale także substancje nawilżające – pantenol, serycynę, kwas mlekowy.


 

Gliss Kur Ultimate Volume, ekspresowa odżywka z kolagenem morskim (klik!)


Gliss Kur Ultimate Volume przeznaczona jest do włosów cienkich i bez objętości. W składzie znajdują się proteiny – hydrolizowany kolagen, hydrolizowana keratyna; substancje nawilżające – pantenol, kwas mlekowy oraz silikony. Produkt faktycznie powinien być dość lekki. Oprócz silikonów nie mamy tutaj żadnych olei, a proteiny powinny sprawić, że włosy będą nieco lżejsze. Jest to najlżejsza odżywka w sprayu z Gliss Kur, spośród zaprezentowanych w tym tekście.


 

Odżywki Biovax

Odżywki w sprayu Biovax są produktami silnie nawilżającymi i wszystkie mają nieco podobne składy. Jeśli Wasze włosy lubią glicerynę, betainę, pantenol, mleczko pszczele to są świetną opcją. Sprawdzą się u osób, którym zależy na intensywnym nawilżeniu włosów.

 

Biovax NutriQuick, dwufazowa odżywka bez spłukiwania do włosów blond (klik!)

Ta odżywka jest napakowana mnóstwem dobrych składników
Nawilżacze: betaina, gliceryna, pantenol, kwas mlekowy, mleczko pszczele.
Emolienty: silikony, olej z pestek moreli
Proteiny: kolagen
Ekstrakty: ekstrakt z męczennicy jadalnej, wyciąg z trzciny cukrowej, ekstrakt z cytryny, ekstrakt z ananasa, ekstrakt z winorośli właściwej.

Biovax NutriQuick dwufazowa odżywka bez spłukiwania do włosów suchych i zniszczonych (klik!)

W składzie znajdują się substancje nawilżające (gliceryna, betaina, kwas hialuronowy, mleczko pszczele, pantenol, kwas mlekowy, glikol butylenowy), natłuszczające (olej z pestek moreli, silikony), a także proteiny (kolagen). Jest to kosmetyk bardzo nawilżający, dlatego trzeba rozsądnie do niego podejść. Może spowodować przenawilżenie włosów, które będzie się objawiać puchem. Raz na jakiś warto jej użyć, aby zadbać o nawilżenie włosów. Według mnie warto wzbogacić tą odżywkę o oleje, albo na nią olejować włosy.

Biovax NutriQuick dwufazowa odżywka bez spłukiwania z proteinami mlecznymi (klik!)

Ta odżywka ma składniki nieco podobne do poprzedniczek, ale mamy tutaj dodatkowo proteiny mleczne (jest też kolagen). Obok nich znajdują się nawilżacze – gliceryna, betaina, mleczko pszczele, pantenol, kwas mlekowy, laktoza. To świetne połączenie, jeśli chcemy wprowadzić do pielęgnacji włosów proteiny, ponieważ najlepiej to robić w towarzystwie humektantów, czyli nawilżaczy. Niemniej, przy tak dużej ilości nawilżaczy, warto obserwować włosy (mogą ulec przenawilżeniu).

 

Biovax NutriQuick dwufazowa odżywka bez spłukiwania Naturalne oleje (klik!)

Ta wersja według mnie jest najbardziej PEH-owa, czyli zapewnia najbardziej kompleksową pielęgnację włosów. Mamy tutaj humektanty (glicerynę, betainę, mleczko pszczele, pantenol, kwas mlekowy. Są również emolienty (silikony, olej arganowy, makadamia, kokosowy) a także proteiny (kolagen).

Odżywki Dove

Odżywki Dove w spray’u mają najbardziej ubogie składy. Nourshing Oil Care jest bogata w emolienty i nawilżacze, natomiast wersja Intensive Repair pod względem składu wypada słabiej. Zdecydowanie ciekawszymi produktami są odżywki w sprayu GlissKur i Biovax.

 

Dove Hair Therapy Nourishing Oil Care (klik!)

W składzie tego produktu znajdziemy nawilżacze (glicerynę, trehalozę, glukonolakton), emolienty – olej ze słodkich migdałów, olej arganowy, olej kokosowy). Jest także silikon trudny do usunięcia, ale jeśli stosujemy standardowe drogeryjne szampony, które zawierają SLS/SLES to powinny dać radę go usunąć.

Dove Hair Therapy Intensive Repair (klik!)

Znajdziemy tutaj głównie nawilżacze (glicerynę, trehalozę, glukonolakton) oraz silikony, trudnousuwalne jak i łatwousuwalne. Nie jest to produkt intensywnie regenerujący, ale jeśli szukacie tylko czegoś coś pozwoli Wam wygładzić włosy i ułatwić rozczesywanie to ta odżywka powinna się sprawdzić.

 

Tutaj znajdziecie listę powyższych odżywek wraz z rozpisanymi składami.

Powiązane tematy:

  1. O odżywianiu włosów przed myciem
  2. Dwie, rewelacyjne odżywki nawilżające do włosów na bazie aloesu- NaturVital oraz Isana
  3. Porównanie metod mycia włosów: OMO, metoda kubeczkowa, OM, MO, OOMO, mycie odżywką
  4. Isana Proffesional: Effectiv – Kur Oil Care i Spülung Oil Care – maska i odżywka
  5. 5 szybkich trików na piękne włosy – poradnik dla leniwych i zapracowanych, czyli jak szybko zadbać o włosy

Używałyście którejś z tych odżywek? Jak się u Was sprawdziły?Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.