Zabiegi na włosy

Jak naturalnie przyciemnić włosy?

Jak naturalnie przyciemnić włosy?

Na blogu pojawił się już tekst o naturalnych sposobach na rozjaśnienie włosów – pora więc odwrócić sytuację i napisać o przyciemnianiu włosów. Przyciemnienie włosów w sposób naturalny jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze niż rozjaśnianie. Nie wiąże się z pogorszeniem stanu włosów, co więcej – niektóre sposoby mogą sprawić, że włosy będą zdrowsze. Efekty powinny być widoczne zarówno na włosach naturalnych jak i farbowanych.

Włosy można przyciemnić płukanką z kawy!

Oleje przyciemniające włosy – w szczególności olej rycynowy

Właściwości oleju rycynowego najczęściej wykorzystujemy w przypadku jasnych brwi. Olej je wzmacnia i sprawia, że są ciemniejsze. Podobnie działa na włosach! Jednak… rycyna zupełnie nie nadaje się do olejowania włosów – jest bardzo gęsta, trudno się ją zmywa i przede wszystkim może przesuszać. Olej ten można łączyć razem z innymi olejkami, których powinno być więcej niż oleju rycynowego. Np. olej rycynowy może stanowić 1/3 mieszanki, a reszta olejów 2/3. Dzięki temu nie przesuszymy włosów, ale przy okazji wykorzystamy przyciemniające działanie rycyny.

Inne oleje, które także przyciemniają włosy to:

  • amla,
  • olej z orzecha włoskiego,
  • oliwa z oliwek,
  • olej makadamia.
Olejowanie włosów sprawia też, że stają się one bardziej zdrowe – zdrowszy włos jest nieco ciemniejszy niż jasny. Im bardziej dbamy o włosy, tym będą miały głębszy, intensywniejszy kolor. U mnie już jednokrotne użycie prostownicy sprawia, że włosy stają się jaśniejsze. Niszczenie włosów sprawia, że kolor płowieje.
Pokrzywa także przyciemnia!

Płukanki

To najpopularniejsza i znana od wieków metoda naturalnego przyciemniania włosów. Niestety, nie jest odpowiednia dla wszystkich. Dlaczego? Najczęściej podstawą płukanek są zioła, które mogą przesuszać włosy (zwłaszcza te zniszczone i suche z natury). Oczywiście, można stosować płukanki ziołowe przy zniszczonych włosach, ale trzeba być ostrożnym i obserwować swoje włosy.

Przyciemnić włosy można za pomocą płukanek:

Ważne: Przyciemniając włosy ziołami trzeba intensywniej o nie dbać – stosować silnie nawilżające i natłuszczające maski.

 


W planie znajdziesz harmonogram pielęgnacji włosów, listy najlepszych szamponów, masek, serum. Z planem krok po kroku zadbasz o swoje włosy. Dostępne wersje dla kręconych i falowanych oraz suchych i zniszczonych włosów. Sprawdź dostępne pakiety KLIK!


Henna – naturalny barwnik przyciemniający włosy

Nie dość, że odpowiednia mieszanka barwników (indygo, henna) i ziół, przyciemni włosy to dodatkowo wzmocni je, wypełni ubytki we włosie, pogrubi i sprawi, że będą gładsze i bardziej błyszczące. Bardzo często zaraz po farbowaniu henną włosy są przesuszone, dlatego konieczne jest nawilżanie i natłuszczanie włosów po farbowaniu maskami/odżywkami/olejami. Podczas farbowania henną do mieszanki można dołożyć trochę maski, dzięki której włosy będą gładsze.
Ważne: Post Idalii – Wszystko o farbowaniu henną – tutaj znajdziecie wszystkie niezbędne informacje o farbowaniu henną.

 

Znacie jeszcze jakieś naturalne sposoby na przyciemnienie koloru włosów? A może wolicie je rozjaśniać?


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.