Zabiegi na włosy

Mezoterapia igłowa skóry głowy – na czym polega zabieg i dla kogo będzie najlepszy?

Mezoterapia igłowa skóry głowy – na czym polega zabieg i dla kogo będzie najlepszy?
Wypadanie włosów i łysienie dotyczą dużej części społeczeństwa. Zazwyczaj decydujemy się na wcierki i suplementy, albo pomijamy ten problem i dalej z nim żyjemy. Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie i to najbardziej skuteczne – mezoterapia igłowa skóry głowy. Postanowiłam przetestować ten zabieg na własnej skórze i wybrałam się 24 stycznia we wtorek (w moje urodziny!) do Salonu Monroe w Kielcach, a samą wizytę zarezerwowałam poprzez stronę moment.pl – znajdziecie tam ogromną bazę salonów kosmetycznych, fryzjerskich, medycyny estetycznej i SPA.

Myślę, że właśnie takiego miejsca jak Moment.pl brakowało w polskim Internecie i każda dbająca o siebie kobieta, chętnie skorzysta z takiego rozwiązania. Jest dużo szybsze niż rozmowa przez telefon, pisanie maila, czy pójście osobiście do odpowiedniego punktu.

Fajne jest to, że nie musimy pamiętać adresu różnych salonów. Nie ma potrzeby zaglądać na stronę internetową wybranego salonu, ponieważ wszystkie informacje znajdują się na profilu w moment.pl, a są to:

 • godziny otwarcia,
 • lokalizacja (wraz z mapką),
 • numer telefonu, możliwość kontaktu mailowego,
 • lista zabiegów wraz z cennikiem,
 • lista pracowników wraz ze zdjęciami,
 • udogodnienia – informacje o tym, czy można płacić kartą, czy jest wifi, czy miejsce jest przystosowane dla niepełnosprawnych.
Dodatkowo:
 • umawiając wizytę wybieramy dzień, godzinę i pracownika, który się nami zajmie,
 • mamy możliwość odwołania wizyty lub zmiany jej terminu,
 • z systemu rezerwacji możemy korzystać o dowolnej porze, nie musimy już czekać do godziny otwarcia salonu, ani martwić się, że nikt nie odbiera telefonu,
 • bardzo dużo salonów korzysta z systemu rezerwacji, który jest zintegrowany z portalem moment.pl. Nie musicie się więc obawiać, że umówicie się na wizytę, a wybrany salon nie będzie wiedział, że przyjdziecie. Niczego nie trzeba potwierdzać telefonicznie, czy mailowo. Nikt nie będzie też do Was dzwonił w tej sprawie, wszystko przebiega automatycznie,
 • opinie na stronie można dodać wyłącznie po wykonaniu usług, są więc wiarygodne.
mezoterapia igłowa skóry głowy
Zdjęcie udostępnione za zgodą www.salonmonroe.pl
Baza najlepszych salonów obejmuje całą Polskę, wciąż się rozwija i na ten moment najwięcej salonów zlokalizowanych jest w większych  miastach – ja do najbliższego miałam około 50 km.
Pomyślałam, że jeśli mam możliwość współpracować z portalem Moment.pl to przygotuję dla Was tekst, którego pewnie nie miałabym okazji napisać. Przeglądając salony wpadłam na pomysł, że wypróbuję mezoterapię igłową skóry głowy. Wprawdzie moje włosy nie wypadają w dużych ilościach, ale z natury są cienkie, słabe, łamią się, a moja dieta w ostatnich miesiącach nie była wystarczająco zbilansowana. Uznałam, że zabieg, który wzmocni mieszki włosowe i skórę głowy, będzie strzałem w dziesiątkę! 🙂
Pistolet do mezoterapii igłowej

Na czym polega mezoterapia igłowa skóry głowy?

Podczas zabiegu wstrzykuje się w skórę głowy specjalny koktajl – w moim przypadku był to F-HAIR, w składzie którego znajdują się kwas hialuronowy, krzemionka, biotyna, kwas pirogronowy, minerały (miedź, magnez, cynk, wapń, żelazo). Zestaw substancji dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Do zabiegu mezoterapii igłowej używa się specjalnych igieł lub pistoletu. Pistolet jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ bardzo ułatwia pracę – zabieg jest szybszy, bardziej precyzyjny, a urządzenie za każdym razem podaje taką samą dawkę koktajlu. Cały proces trwa około 40 minut.


W planie znajdziesz harmonogram pielęgnacji włosów, listy najlepszych szamponów, masek, serum. Z planem krok po kroku zadbasz o swoje włosy. Dostępne wersje dla kręconych i falowanych oraz suchych i zniszczonych włosów. Sprawdź dostępne pakiety KLIK!

Dla kogo polecana jest mezoterapia igłowa skóry głowy?

Mezoterapia igłowa skóry głowy może zostać wykonana niemal u każdej osoby. Ze względu na koszty jest to rozwiązanie, które poleca się raczej w sytuacjach kryzysowych, takich jak łysienie androgenowe. Inne wskazania to:

 • wypadanie włosów związane z nieodpowiednim żywieniem, zmianami hormonalnymi, ciążą,
 • słabe krążenie,
 • długotrwały stres.

Nawet jeśli istnieją u Ciebie wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy, koniecznie musisz zwrócić uwagę na następujące przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • alergia na składniki preparatu,
 • stany ropne skóry.
mezoterapia igłowa skóry głowy
Tutaj miałam wykonywane zabiegi, zdjęcie udostępnione za zgodą www.salonmonroe.pl

Czy to boli? Jakie są moje wrażenia po mezoterapii igłowej skóry głowy?

Przyznam szczerze, że trochę się obawiałam bólu, ale Pani Kasia uspokoiła mnie mówiąc, że jeśli mężczyźni dają radę to i ja też dam 🙂 Zabieg był wykonywany na leżąco – skóra głowy była nakłuwana co 1,5 – 3 cm, a na koniec wykonany został masaż. Do zabiegu zużyto 3 ml koktajlu.
To, czy mezoterapia igłowa skóry głowy będzie boleć jest indywidualną kwestią – zależy od unerwienia. Ja, niestety odczuwałam ból, szczególnie przy skroniach, na czubku głowy i nad karkiem. Po godzinie wszystko było już ok, ale na skórze pozostały drobne strupki. Przez co najmniej 24 godziny od mezoterapii igłowej należy unikać mycia głowy, opalania w solarium, przebywania w saunie i kąpieli w basenie.

Czy warto wykonywać mezoterapię igłową skóry głowy? Czy wcierki i suplementy wystarczą?

Niestety, wcierki i suplementy nie zawsze są wystarczające. Nasz organizm nie przyswaja wszystkich makro i mikroelementów, które łykamy w postaci tabletek. Jeśli chodzi o wcierki to substancje czynne w niewielkim stopniu przedostają się do skóry, dlatego w przypadku silnego i długotrwałego wypadania, mezoterapia jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu, że substancje zostaną wstrzyknięte do głębszych warstw skóry, mają szansę szybciej zadziałać, a także pobudzić krążenie. Oczywiście, jeśli nie macie większych problemów ze skórą głowy i włosami to możecie pozostać przy wcierkach i suplementach. Te produkty, o ile będą systematycznie stosowane, pomogą ograniczyć wypadanie włosów nawet u osób, których dotyczy łysienie. Ich skuteczność nie będzie tak wysoka jak skuteczność mezoterapii, ale nie warto rezygnować z walki o gęstość włosów, dlatego, że nas nie stać na zabieg (zapłaciłam 300 zł).

Aby osiągnąć najlepsze efekty, mezoterapię powtarza się kilkukrotnie w odstępach 2-4 tygodniowych. Substancje z koktajlu utrzymują się w skórze głowy przez 1-3 miesiące.

Wiem, że koszt takich zabiegów jest wysoki, ale napisałam ten tekst po to, aby dać nadzieję ludziom, którzy naprawdę mają ogromne problemy z utratą włosów. I choć to tylko włosy to wyobraźcie sobie, że nagle tracicie połowę z nich… Niestety, wiele kobiet i mężczyzn, razem z włosami traci pewność siebie i dobre samopoczucie.

Pierwszy raz z salonem Monroe spotkałam się przeglądając stronę Moment.pl. Wybierając salon, kierowałam się opiniami i zakresem usług. Z wizyty jestem bardzo zadowolona – czułam, że jestem w dobrych rękach. Choć w tym salonie byłam pierwszy raz, nie zawiodłam się – opinie na portalu Moment.pl były rzetelne. Podczas wykonywania usług Pani Basia i Kasia dokładnie wyjaśniły mi wszystko krok po kroku, opowiedziały o wskazaniach i przeciwskazaniach, a także odpowiedziały na każde pytanie. Wszystko po to, abym mogła Wam przekazać jak najwięcej informacji o zabiegach (o tym drugim wkrótce Wam opowiem:) )

Znałyście portal Moment.pl? Któraś z Was korzystała z zabiegu mezoterapii? Jak często chodzicie do salonów kosmetycznych, fryzjerskich lub medycyny estetycznej?


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.