Podsumowanie

Podpalanie i odkurzanie włosów, książka włosomaniaczki, olej ze strusia, skutki niedoboru magnezu, czyli włosowe wiadomości – o tym, co działo się we włosowym świecie w styczniu 2017

Podpalanie i odkurzanie włosów, książka włosomaniaczki, olej ze strusia, skutki niedoboru magnezu, czyli włosowe wiadomości – o tym, co działo się we włosowym świecie w styczniu 2017
Bądź na bieżąco:

Włosowe wiadomości były serią wpisów, którą zapoczątkowałam jeszcze w 2013 roku. Ktoś z Was ją pamięta? 🙂 Później tego typu treści przewijały się w podsumowaniach miesięcy, ale wydaje mi się, że takie teksty były za długie i niewiele z Was zwracało uwagę na linki, znajdujące się na samym końcu. Postanowiłam więc reaktywować tą serię postów i jeśli zobaczę z waszej strony zainteresowanie takimi tematami, chętnie będę je przygotowywać każdego miesiąca. Dziś będziecie mogły poczytać między innymi o podpalaniu włosów, technice odkurzania i sposobach na elektryzowanie się włosów.

Od kilku lat zauważam w blogosferze trend zazdrości i brak wzajemnego polecania się. Blogi stają się hermetyczne – liczą się tylko autorzy i czytelnicy, natomiast innych blogerów traktuje się jak konkurencję. Dla mnie zawsze naturalne było docenianie innych, czy to poprzez komentarze, czy po prostu udostępnienie jakiejś treści. Wracam więc do korzeni! Poprzednie teksty z tej serii znajdziecie tutaj: klik klik!

Link do następnej części: Mroźne fryzury, farba zmieniająca kolor w zależności od temperatury, zapuszczanie długich i cienkich włosów, czyli włosowe wiadomości – luty 2017

  • Natalia z bloga blondhaircare wydała swoją książkę (jeszcze w grudniu) o pielęgnacji włosów suchych, porowatych i zniszczonych, można ją kupić poprzez Legimi. Książka dostępna w formatach pdf, epub i mobi. Kosztuje 29,90 zł.
  • Pakistański fryzjer podpala swoim klientom włosy, a oni … siedzą spokojnie. Wideo okazało się hitem w styczniu, zobaczcie same klik! Velaterapia, która swego czasu szokowała, w porównaniu z tym wideo, jest zwykłą usługą fryzjerską 🙂
  • U Kasi na fali pojawił się bardzo ciekawy tekst o niedoborach magnezu i ich wpływie na codzienne funkcjonowanie. Od jakiegoś czasu negatywne skutki odczuwam także i ja. Myślę, że wiedza z postu Magnez, niedobór magnezu – kąpiele, oliwka i suplementacja – moja historia przyda się wielu osobom. Zwłaszcza, że przyczyną niedoborów jest stres, na który cierpi coraz więcej osób.
  • Odkurzanie włosów to technika podcinania zniszczonych końcówek, do której ja nie jestem przekonana. Nie jest czymś nowym, bo jej modyfikacja często jest stosowana podczas samodzielnego podcinania w domu, ale do salonów dopiero zaczęła wkraczać. Jest to na pewno dobre rozwiązanie dla osób, którym bardzooo zależy na długości.
  • Olej ze strusia emu – jak jest pozyskiwany i czy warto po niego sięgnąć? Koniecznie sprawdźcie ten tekst 🙂
  • Zobacz, czy wczesywanie odżywki jest dla Ciebie!
  • Jeśli ciągle elektryzują Ci się włosy (zimą to norma) to patent Julianny może okazać się idealnym rozwiązaniem na ten problem.
  • U mnie na blogu znajdziesz tekst o 10 najczęściej zadawanych pytań o olejowanie włosów i liście najlepszych, proteinowych masek i odżywek.
 
To już wszystko w dzisiejszym odcinku włosowych wiadomości. Ciekawa jestem, która “wiadomość” najbardziej Was zainteresowała! 🙂


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.