Podsumowanie

10 tysięcy zł za spalenie włosów, Naked Hair Challenge, jak oddać włosy na perukę, czyli włosowe wiadomości – marzec 2017

10 tysięcy zł za spalenie włosów, Naked Hair Challenge, jak oddać włosy na perukę, czyli włosowe wiadomości – marzec 2017
Bądź na bieżąco:

Pora na kolejną dawkę włosowych informacji, o których głośno się mówiło w marcu 2017 roku. Dziś przeczytacie między innymi o tym, czym się różnią dermokosmetyki od kosmetyków drogeryjnych, co to jest Split Ender oraz Naked Hair Challenge.

Link do poprzedniej częściMroźne fryzury, farba zmieniająca kolor w zależności od temperatury, zapuszczanie długich i cienkich włosów, czyli włosowe wiadomości – luty 2017.

Link do następnej części: Holograficzne włosy, włosowe przesądy, jak dobrać olej do porowatości, czyli włosowe wiadomości – kwiecień 2017

 • W marcu głośno mówiło się o sprawie sądowej przeciwko fryzjerce, która niewłaściwie wykonała trwałą ondulację. W efekcie spaliła włosy klientce, której udało się wywalczyć 10 tysięcy złotych odszkodowania. Wreszcie mamy dowód na to, że fryzjerzy nie są bezkarni! Co było przyczyną spalenia włosów? Niestety, fryzjerka nie umiała rzetelnie ocenić ich rodzaju i stanu. Wykonała na cienkich, rozjaśnianych i wysokoporowatych włosach trwałą ondulację, aplikując lotion przez 2 godziny, choć w przypadku tej klientki powinno to trwać 5-20 minut.
  W zastosowanym przez pozwaną preparacie lotion, zgodnie z opinią biegłego sądowego z zakresu fryzjerstwa, jako jeden z pierwszych preparatów jest A. Denat, który nie jest wskazany dla włosów wysokoporowatych, zniszczonych, cienkich i suchych, a takie posiadała powódka – kontynuował sąd.”
 • Gosia z bloga Porady Herrbaty zapoczątkowała akcję Włosowy Naked Challenge, która polega na gruntownym oczyszczeniu włosów prostym szamponem z SLS. Ponadto na włosy nie nakładamy żadnych odżywek, jedwabi, olejków. Po co ta akcja? Dzięki niej możemy zobaczyć jak wyglądają nasze włosy bez kosmetyków, które na co dzień stosujemy. Może się wręcz okazać, że niektóre kosmetyki tak naprawdę nam szkodzą. Uwaga: takiego oczyszczania (bez kondycjonowania maskami i odżywkami) nie powinnyśmy stosować regularnie. Głównie ze względu na to, że może ono przesuszyć i podniszczyć włosy cienkie, wrażliwe, zniszczone, ale także te mocne i zdrowe. Moje włosy po takim oczyszczeniu będziecie mogły zobaczyć w środę 🙂
 • Polska jest w czołówce krajów, w których mieszka najwięcej łysych mężczyzn – obecnie zajmujemy 8 miejsce na świecie. Wyprzedzają nas takie kraje jak Czechy (1), Hiszpania (2), Niemcy (3), Francja (4), Wielka Brytania (5), USA (6), Włochy (7). Z raportu przeprowadzonego przez Kanadyjczyków wynika, że najszybciej łysieją mężczyźni, pochodzący z krajów wysokorozwiniętych. Główną przyczyną (obok genetyki) jest tryb życia – duża ilość stresu, niewłaściwe odżywianie, mała ilość snu, wahania wagi.
 • U Marzeny na blogu znajdziecie Przegląd chińskich gadżetów do włosów – m.in. farby świecące w ciemności, brokatowe stemple, czy ozonową łaźnię parową do włosów.
 • Dermokosmetyki – czym różnią się od zwykłych kosmetyków – ostatnio coraz częściej producenci reklamują swoje produkty jako dermokosmetyki. Brzmi to bardziej profesjonalnie, prawda? Ale czym rzekome dermokosmetyki różnią się od innych produktów?
 • Split Ender, czyli urządzenie do wycinania zniszczonych końcówek. Pisałam Wam już o odkurzaniu włosów, a stosowanie Split Endera to mniej więcej to samo, co hair dusting. Urządzenie jest bardzo ciekawe i podcięcie z jego użyciem jest już praktykowane w Polsce. Testowałyście ten sposób podcinania końcówek?
 • Jak oddać włosy na perukę? Coraz częściej kobiety i mężczyźni decydują się na oddanie włosów na fundację Rak’a’Roll. Zanim jednak je zetniecie, zapoznajcie się z zasadami, ponieważ nie wszystkie włosy nadają się do przerobienia na perukę.
 • Na moim blogu znajdziecie tekst: Ciekawostki o włosach – 20 faktów, które mogą Cię zaskoczyć.
 • Perfumeria, kosmetyka i mydlarstwo w przedwojennej Polsce – bardzo interesujący tekst, zawierający sporą dawkę informacji! Poczytacie m.in. o powstaniu szamponów standardowych i suchych, wodzie gazowanej w pielęgnacji włosów, czy różnicy między absorbcją i adsorpcją (edit: 11.04.2017).

Który temat najbardziej Ci się spodobał? Co przykuło Twoją uwagę?Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.