Porady

Jak zadbać o włosy przed ślubem, weselem, ważną uroczystością – Program reanimacji włosów

Jak zadbać o włosy przed ślubem, weselem, ważną uroczystością – Program reanimacji włosów

Ślub i wesele są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Na wiele miesięcy przed ustalamy termin, rezerwujemy salę, wybieramy zaproszenia, suknię ślubną, garnitur, zespół/DJ, fotografa, kamerzystę. No i oczywiście myślimy o swoim wyglądzie, choć w wielu przypadkach sprowadza się to do zaklepania terminu u wizażystki i fryzjerki. Dziś podpowiem Wam, jak zadbać o włosy przed ślubem. Co możemy zrobić wcześniej, aby włosy dobrze wyglądały? Czego unikać?

Post jest kolejną częścią serii ślubnej. Poprzedni tekst – Trwały makijaż na ślub i wesele – jakich kosmetyków użyłam?

Artykuł w szczególności jest przeznaczony dla osób, które na co dzień nie dbają o włosy, regularnie je farbują, stosują urządzenia do stylizacji, a także się odchudzają. Ponadto informacje o tym, jak zadbać o włosy przed ślubem są uniwersalne i można je stosować na co dzień.

Jak zadbać o włosy przed ślubem

Jeśli chcesz szybko schudnąć przed ślubem pamiętaj o konsekwencjach

Większość przyszłych panien młodych chce wyglądać w tym dniu szczupło i to oczywiście normalne 🙂 Aby lepiej się prezentować ćwiczymy i przechodzimy na różne diety, które bardzo często są niekorzystne dla naszego organizmu. Co z tego, że wreszcie masz talię osy skoro Twoje oczy są podkrążone, a Ty doprowadziłaś do wypadania włosów i łamania paznokci? Dobry wizażysta ukryje mankamenty urody, paznokcie w łatwy sposób możemy przedłużyć, a włosy doczepić – to fakt. Ale co z Twoim samopoczuciem i wyglądem po ślubie? Czy warto tylko ze względu na jeden dzień w życiu tak bardzo się katować dietami 800-1000 kcal? Czy wiesz, że w ten sposób zagrażasz swojemu życiu, bo organizm nie ma wystarczającej energii do oddychania, trawienia czy utrzymania ciepłoty ciała? Aby poznać swoją podstawową przemianę materii sprawdź Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego.  Mało kto bierze ślub z dnia na dzień. Bardzo często sale są rezerwowane na 2 lata przed ślubem, a to wystarczający czas, aby wyrzeźbić swoje ciało. Nawet w ciągu roku możemy zgubić 10-20 kg, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Co można zrobić na kilka miesięcy przed ślubem, aby schudnąć?

  • zrezygnuj ze słodyczy, słonych przekąsek, ciast, drożdżówek,
  • dużo pij i jedz przynajmniej 3 razy dziennie,
  • ćwicz kilka razy w tygodniu przez kilkadziesiąt minut (mówiąc o ćwiczeniach mam na myśli także spacery),
  • nie stosuj diet mono, Dukana, diety tasiemcowej, diety Atkinsa, diety 1000 kcal. Sprawdź swoje zapotrzebowanie kaloryczne i na jego podstawie ustal limit kcal,
  • będąc na diecie sięgnij po suplement diety, który wzmocni skórę, włosy i paznokcie.

Program reanimacji włosów: 2-3 miesiące przed ślubem

Farbowanie/rozjaśnianie/dekoloryzacja

Ostatnie miesiące przed tak ważną uroczystością nie są dobrym czasem, aby podejmować pochopne decyzje. Dlatego jeśli jesteś brunetką nie rozjaśniaj drastycznie włosów. Może się okazać, że w popielatym blondzie nie jest Ci do twarzy, a włosy zaczną się intensywnie niszczyć. Jeśli w przeszłości Twoje włosy przechodziły podobne zmiany i możesz przewidzieć efekt – nie musisz rezygnować z wymarzonego koloru. 2-3 miesiące przed ślubem to dobry czas, aby delikatnie zmienić kolor lub rozjaśnić włosy refleksami. W tym okresie lepiej nie podejmować się dekoloryzacji włosów, ponieważ może wyrządzić na włosach spustoszenie, a w efekcie konieczne może być ich skrócenie nawet do ramion.

Pamiętaj: Wszelkie zabiegi, które trwale ingerują we włos (rozjaśnianie, farbowanie, dekoloryzacja, trwała ondulacja) powinny być przeprowadzone pod okiem specjalisty.

Chcesz zmienić kolor, ale zależy Ci na delikatnym efekcie? Sprawdź naturalne sposoby:

Pielęgnacja włosów, czyli jak zadbać o włosy przed ślubem

To, ile wysiłku będziesz musiała włożyć w pielęgnację włosów, zależy od stopnia zniszczeń.

Najważniejsze elementy, które poprawią kondycję każdych włosów:

włosy na ślubProgram reanimacji włosów: tydzień przed ślubem

  • tydzień przed ślubem nie wykonuj żadnych większych metamorfoz – nie ścinaj połowy włosów, nie rób sobie grzywki ani nie zmieniaj koloru,
  • jeśli nie masz doświadczenia z domowymi maseczkami, unikaj szczególnie maski jajecznej oraz laminowania żelatyną. Dlaczego? Efekt zależy od typu włosów – te zabiegi mogą przeproteinować włosy, co objawia się puchem i szorstkością, a nawet podatnością na rozdwajanie i łamanie,
  • nie testuj nowych kosmetyków – nigdy nie wiesz, czy akurat konkretny preparat nie wywoła u Ciebie alergii.

Program reanimacji włosów: dzień przed ślubem

Umyj włosy szamponem, nałóż maskę, która ma działanie wygładzające. Nie prostuj, nie kręć włosów. Możesz je wysuszyć suszarką. Jeżeli Twoje włosy szybko się przetłuszczają, umyj je w dniu ślubu.

Mam nadzieję, że podpowiedziałam Ci jak zadbać o włosy przed ślubem 🙂 Pamiętaj, że są to rady dość uniwersalne, a pielęgnacja włosów będzie uzależniona od ich typu. Jeśli w ogóle nie zwracałaś uwagi na to jak dbać o włosy, z pewnością zauważysz różnicę 🙂

 Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.