Uncategorized

Wpływ księżyca na włosy

źródło: Wikipedia
     Od wieków mówi się, że księżyc wpływa na otaczającą nas przyrodę. Na przypływy i odpływy wód, na proces wzrostu roślin i na człowieka. Statystycznie podczas pełni rodzi się najwięcej dzieci oraz popełnianych jest najwięcej morderstw i przestępstw. Fakt, że ciało człowieka składa się z 70% wody, jest niezaprzeczalny. Czy postępując zgodnie z kalendarzem księżycowym można poprawić efekty dbania o urodę?
 
 
  
 
    Niedawno natknęłam się na wątek na forum o wpływie księżyca na porost włosów oraz na przeprowadzanie zabiegów fryzjerskich. Znalazłam informacje przedstawiające, kiedy najlepiej podcinać rozdwojone końcówki, kiedy farbować włosy czy przeprowadzać trwałą ondulację. Poczytałam też sporą ilość artykułów poświęconych temu tematowi.
 
Według różnych źródeł:
1. Najkorzystniej jest ścinać włosy 3 dni po pełni, aby szybciej rosły. Według forum wizaz.pl najlepiej ścinać 2 dni przed pełnią.
   Znalazłam też taką rozpiskę dotyczącą strzyżenia na 2012 rok:
   – 7 PAŹDZIERNIKA rano, ale po południu też będzie dobrze,
– 12 PAŹDZIERNIKA po południu
– 6, 10, 11 LISTOPADA po południu,
– 2 GRUDNIA przed godzina 11,
– 7 GRUDNIA rano
2. Trwałą ondulację należy przeprowadzać, wtedy kiedy księżyc rośnie, czyli od 3 dnia po nowiu aż do   pełni.
3.Farbowanie – ponoć służy włosom okres, kiedy księżyca przybywa, czyli przed pełnią.
 
Kalendarz księżycowy można znaleźć tu i tu .
 
Ja podjęłam decyzję, że będę się stosować do tego kalendarza, bo myślę, że nie zaszkodzi, a może pomóc. Zależy mi by włosy doprowadzić do porządku – tak więc tonący brzytwy się chwyta 🙂
 
Wierzy ktoś z Was w działanie księżyca na włosy? Stosujecie kalendarz księżycowy?
Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.