Uncategorized

Barwa ziołowa ze skrzypem polnym

Bądź na bieżąco:


Hej dziewczyny!

Przychodzę dziś do Was z recenzją szamponu Barwa ziołowa Skrzyp polny.


 Wiele z Was zdaje sobie sprawę, że w składzie tego szamponu jest SLES – Sodium Laureth Sulfate. Więc do codziennego stosowania nie jest on odpowiedni, przynajmniej dla moich włosów. Chociaż zauważyłam, że i inne dziewczyny także rezygnują z detergentów.

Więc dlaczego go stosuję? 
Używam go przede wszystkim do oczyszczenia włosów raz na 2 tygodnie. Z racji tego, że zawiera SLES łatwiej jest mi usunąć nagromadzone oleje, które podczas olejowania się nadbudowują na moich włosach po pewnym czasie. Warto go stosować w tym celu, ponieważ nie zawiera silikonów, które dodatkowo mogłyby obciążyć włosy.

Wydajność/ Cena 

Muszę przyznać, że przy stosowaniu raz na 2 tygodnie ciężko określić wydajność tego szamponu. Aczkolwiek mam go już ze 3 miesiące i zużyłam 25%. Zapłaciłam za niego jakieś 3,50 zł.

Skład 
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Equisetum Arvense Leaf Extract, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicylate, CI 19140, CI 42080, CI 15985

Sodium Laureth Sulfate – substancja myjąca.
 
Cocamide DEA – substancja myjąca, pianotwórcza.

PEG-75 Lanolin – Emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody, przez co kondycjonuje skórę i włosy, czyli wygładza i zmiękcza.

Sodium Chloride– Wpływa na konsystencję kosmetyków myjących – powoduje wzrost lepkość.

Cocamidopropylamine OxideSubstancja antystatyczna – zapobiega elektryzowaniu się włosów. Kondycjonuje skórę i włosy – zmiękcza i wygładza.

Hydrolyzed Keratin – keratyna hydrolizowana. Substancja filmotwórcza, hydrofilowa, rozpuszczalna w wodzie. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu go nawilża, a także kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza. Ponadto stosowana jest w preparatach myjących w celu ograniczenia potencjalnego działania drażniącego substancji powierzchniowo czynnych jak np. Sodium Laureth Sulfate.

Propylene Glycol – humektant, substancja nawilżająca.

Equisetum Arvense Leaf Extract  – wyciąg z liści skrzypu polnego.

Citric Acid – kwas cytrynowy.

Parfum zapach.

2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol – konserwant.

Benzyl Salicylate – Składnik kompozycji zapachowych.

CI 19140,  CI 42080,  CI 15985– barwniki. A Wy jakiego szamponu używacie? I dlaczego ?Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.