Dla początkujących

Jak olejować włosy? Jakie są efekty olejowania włosów? Metody olejowania

Jak olejować włosy? Jakie są efekty olejowania włosów? Metody olejowania

Gdy zaczynałam swoją przygodę z włosomaniactwem pierwszą rzeczą, która bardzo mnie zaskoczyła było olejowanie włosów. Zupełnie nie wiedziałam, w jaki sposób się do tego zabrać, tzn. nie wiedziałam jak olejować włosy, jakich efektów mogę się spodziewać i czy to w ogóle się sprawdza. Kilka razy, przeglądając czasopisma dla kobiet, widziałam, że modelki mają włosy pokryte olejem. Pamiętam, że wydawało mi się to czymś dziwnym, aż do momentu gdy sama tego nie wypróbowałam. Z tego tekstu dowiesz się jak olejować włosy, na czym polega olejowanie na mokro, jak często olejować włosy i u kogo sprawdzi się ta metoda.

Jak olejować włosy? Na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie włosów to w skrócie – pokrywanie włosów olejem lub mieszanką olejów. 1 łyżkę stołową wybranego oleju nakładamy na skórę głowy  i/lub całą długość włosów. Ilość oleju zależy od długości i gęstości włosów, dlatego jeśli masz bardzo długie i gęste włosy, możesz potrzebować nawet 2-3 łyżek stołowych oleju. Osobom z bardzo krótkimi włosami wystarczy 1 łyżeczka oleju. Zabieg olejowania włosów należy wykonać co najmniej 20-40 min przed myciem, ale bardzo często stosowaną praktyką jest olejowanie włosów na całą noc. Sama olejuję zazwyczaj na około 4 godziny. Zabieg można powtarzać codziennie, jednak optymalnie to 2-3 razy w tygodniu. Co 2 tygodnie dobrze byłoby oczyścić głowę szamponem z SLES, ponieważ oleje jak i inne kosmetyki lubią się nadbudować na włosach, a to może je obciążać.

 

Ważne:
Włosy zniszczone, suche, wysokoporowate chłoną olej znacznie szybciej. Aby zauważyć efekty, nie musisz ich olejować przez całą noc, wystarczy kilka godzin.
Włosy zdrowe, nawilżone, niskoporowate wymagają dłuższego olejowania.

 

Informacje uzupełniające:

jak olejować włosyMetody olejowania włosów

1.  Olejowanie na sucho -nakładamy olej na suche, nieumyte wcześniej włosy.
2.  Olejowanie na mokro– nakładamy olej na zwilżone lub umyte wcześniej włosy.
3.  Olejowanie rosołkiem– nalewamy do miski stosowną ilość wody (ja około 1 litr), dodajemy olej i w takiej mieszance moczymy włosy. Następnie owijamy je ręcznikiem na kilka minut, aby pozbyć się nadmiaru wody i pozwalamy włosom wyschnąć naturalnie, po czym myjemy głowę szamponem.
Olej dokładnie zmywamy szamponem bez SLES (u mnie najlepiej sprawdza się do tego celu Babydream), a w razie potrzeby włosy można umyć dwukrotnie, bądź zmyć olej szamponem ze SLES (to już zależy od Was).
Lista szamponów bez silnych detergentów: klik!

Kto może olejować włosy? U kogo ta metoda się sprawdzi?

Moim zdaniem każdy może spróbować olejowania. Każdy na pewno znajdzie jakiś olej odpowiedni dla siebie, bo nie ukrywajmy – na rynku jest ich mnóstwo. Ta metoda dbania o włosy szczególnie polecana jest osobom o zniszczonych, wypadających i matowych włosach. Jeżeli chcesz olejować skórę głowy i masz problemy w postaci łupież, łuszczycy, skonsultuj się ze swoim lekarzem dermatologiem lub trychologiem. W niektórych przypadkach olejowanie nie jest wskazane. W przypadku olejowania włosów na długości, nie ma przeciwskazań.

Jakie są efekty olejowania? Co daje olejowanie włosów?

Efekty są widoczne i bardzo zaskakujące! Oczywiście nic nie przychodzi od razu. Olejowanie jest zwykle procesem czasochłonnym i na efekty można czekać nawet kilka miesięcy, chociaż czasem pojawiają się po miesiącu regularnego stosowania. Tak więc potrzeba cierpliwości, systematyczności i dużoooo samozaparcia. Moje włosy dzięki olejom są naprawdę bardzo gładkie, błyszczące, elastyczne i miękkie. Oprócz tego oleje ochraniają włosy oraz przyczyniają się do zmniejszonego ich wypadania. Kluczem do takich efektów jest przede wszystkim znalezienie odpowiedniej metody oraz właściwej grupy olejów.

A Wy jakie oleje stosujecie?

 


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.