Uncategorized

Reklamy, które kłamią i reklamy indyjskie

Hej dziewczyny!

Jak spędziłyście Dzień Kobiet? 
Mój chłopak zrobił mi kolację i zabrał do kina na maraton komedii, który trwał do 6 rano. Teraz on jeszcze 0dypia a ja tworzę dla Was wpis 🙂

 


Będąc w gimnazjum czy liceum przy wyborze kosmetyków sugerowałam się reklamami. Na studiach zmieniłam nieco podejście i decyzje podejmowałam na postawie opinii na forum wizaz.pl A teraz analizuję składy, a po opinie sięgam na blogi i czasem na wizaz.

Jednak jest wiele kobiet i dziewcząt, które wierzą reklamom w TV i ślepo gnają po mieście w poszukiwaniu reklamowanych kosmetyków. Najczęstszym oszustwem jest prezentowanie produktów, które rzekomo sklejają końcówki włosów. Myślę, że każda z Was widziała reklamę Gliss Kur, gdzie modelka łamie nożyczki. Reklama ta sugeruje, że zniszczone, rozdwojone końcówki da się naprawić, że nie trzeba ich ścinać. Prawda jest taka, że na rozdwojenie pomoże jedynie skrócenie włosów.

Poniżej przedstawiam Wam jedną z przykładowych reklam Gliss Kur’a (nie znalazłam wersji polskiej):


Innym oszustwem reklamowym jest prezentowanie aktorek, modelek, piosenkarek, które mają przerobione zdjęcia w PhotoShopie. Dotyczy to nie tylko włosów, ale także ekstremalnie wygładzonej cery czy też doklejonych sztucznych rzęs. Tak… wiem – reklama dźwignią handlu.


Drugim tematem, który chcę poruszyć są reklamy kosmetyków indyjskich. Te kosmetyki akurat poprawiają stan włosów. Wszak nie od dziś wiadomo, że Hinduski słyną z pięknych, mocnych, zdrowych i błyszczących włosów. Zresztą polskie włosomaniaczki wypróbowały już nie jeden produkt indyjski. Zauważyłam, że reklamy indyjskie są dużo weselsze, bardziej przyjemne dla oka.
A te z Was, które nie widziały mojego konkursu zapraszam do wzięcia w nim udziału 🙂

 

Czy Was też denerwują „Reklamy, które kłamią”?

 

 


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.