Uncategorized

Czy „podzielisz się włosem” z chorymi na raka?

Hej dziewczyny!


Napisanie tego posta nie należało do najłatwiejszych rzeczy… Mam łzy w oczach. Kiedy miałam iść do 1.klasy szkoły podstawowej na raka zmarł mój tata, nie ma go już prawie 15 lat. Ale mimo wszystko uważam, że temat, którego się dziś podejmuję jest bardzo ważny i warto o nim mówić.

Każdego roku nowotwory zbierają coraz większe żniwo. Rak nie jest wyrokiem, wiele osób walczy z całych sił o swoje życie. Medycyna coraz bardziej się rozwija i są większe szanse na przeżycie niż 15 lat temu.

Nowotwory dla kobiet są bardzo dotkliwe nie tylko z powodów oczywistych (utrata zdrowia, złe samopoczucie, zwątpienie itd.). Kobiety  czują, że zatracają swoją kobiecość: tracą piersi… i włosy. 

Włosy są jednym z najważniejszych atrybutów wyglądu. Nie bez powodu o nie dbamy, farbujemy, strzyżemy, modelujemy. A teraz wyobraźmy sobie siebie bez włosów. Jakbyście się czuły? Kobiety z reguły narzekają, że kolor nie jest odpowiedni, że włosy za krótkie, że proste, że kręcone, że zniszczone, że się nie chcą układać. Kobiety przechodzące chemioterapię pewnie zazdroszczą nam takich problemów. 

 
 Fundacja Rak’n’Roll (założona przez kobietę, która niestety przegrała z rakiem), organizuje od kilku lat akcję Daj włos!

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy ściąć włosy,według niżej wymienionych wskazówek i przesłać je wraz ze swoimi danymi kontaktowymi na adres Fundacji Rak’n’Roll: ul.Podchorążych 15/19, lok. 38B, 00-721 Warszawa.Peruki będą przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem.

 
 
Wymagania i instrukcja ścinania włosów:
Minimalna długość włosów,które można przekazać fundacji to 25 cm.Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania odżywki, nie wolno także pomieszać końca włosów z nasadą.
Włosy należy obcinać według następujących zasad:
 
1.Umyte i wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm.
2.Każde pasmo pleciemy w warkocz, po czym wiążemy gumką (najlepiej recepturką), dla bezpieczeństwa w kilku miejscach.
3.Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumki (od strony głowy), nie należy ich wyrównać.
4.Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijamy np w papier.
5.Oznaczamy nasadę włosa np wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem „nasada”

6.Włosy wysyłamy na adres Fundacji.

Z Fundacją współpracują również salony fryzjerskie. Listę salonów, które pomogą w ścięciu włosów na peruki możecie zobaczyć tutaj.

 

 


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.