Uncategorized

Nawilżanie skóry i włosów od wewnątrz

Hej dziewczyny!

Ile razy zaczynamy intensywnie dbać o skórę czy też włosy, skupiamy się na pielęgnacji od zewnątrz, oczekując spektakularnych efektów. Kiedy metody, które stosujemy zawodzą należy zadać sobie pytanie: Czy o czymś zapominam? Czy czegoś nie uwzględniłam w pielęgnacji? Nawet najlepsze kremy, balsamy czy wcierki nie docierają do najgłębszych warstw skóry.

Przy krótszym bądź dłuższym namyśle okazuje się, że nie odżywiamy się odpowiednio, pijemy zbyt małą ilość wody.

http://www.chantarelle.pl

 

 

Jak nawilżyć skórę i włosy od wewnątrz?

  1. Należy pić odpowiednią ilość wody. Tak – to oklepana rada 🙂 Jednak ten sposób nie nawadnia skóry w wystarczający sposób, ponieważ woda, którą dostarczamy do organizmu jest dość szybko z niego usuwana. To czy pijemy odpowiednią ilość wody możemy zaobserwować na podstawie koloru moczu: powinien być blady – jeśli ma ciemniejszy odcień, oznacza to, że pijemy za mało. Najlepiej pić wodę niegazowaną z dodatkiem cytryny, o czym możecie przeczytać na blogu Puszysławy w tym wpisie.
  2. Dobrze byłoby spożywać duże ilości warzyw i owoców (zawierają wodę, która jest konieczna do nawilżenia skóry), np. w postaci koktajlu. Kilka przepisów na koktajle.  I drugi link: Koktajle owocowe.  Oprócz wody znajduje się w nich całe bogactwo witamin.
  3. Suplementacja jest ważnym punktem w pielęgnacji.  Jeśli chodzi o nawilżenie to dla skóry ważne będą przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe choćby olejek z wiesiołka, tran, czy olej z wątroby rekina (dostępne w kapsułkach jak i w postaci płynnej). Na rynku znajdują się się różne preparaty nawilżające: Orsalit, HialuCell, HialuSkin, Belissa Hydro.
  4. Dieta. Na poziom nawilżenia skóry wpływają kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które pomagają ograniczać utratę wody ze skóry. Kwasy te możemy znaleźć w olejach, tłustych rybach, orzechach, oliwkach czy w awokado. Wiadomym jest również by ograniczyć produkty, które 

 

Żeby nie być gołosłowną zobaczcie wegetarianki w wieku 70 lat, które wyglądają na jakieś 40! 🙂 Owoce, warzywa i woda naprawdę potrafią zdziałać cuda. Oczywiście, że nie każda wegetarianka zestarzeje się tak pięknie.
Filmiki swego czasu wykopała Ania z bloga http://aniamaluje.blogspot.com/
Zobaczcie również moje efekty pielęgnacji cery bez nawilżania od wewnątrz. Mogłoby być lepiej, gdybym brała  suplementy i piła więcej wody.

Któraś z Was jest wegetarianką?


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.