Uncategorized

Chlorowana woda moze nawet zabic. O jej wplywie na wlosy i o tym jak usunac z niej chlor.

Bądź na bieżąco:

Sądzę, że temat jest dość popularny jak na ostatnie czasy – spotykamy się z nim na co dzień. Woda chlorowana niemal nas otacza: pijemy ją, gotujemy dzięki niej, kąpiemy się.
Sęk w tym, że twarda woda nie jest korzystna dla naszego zdrowia, włosów i dla całego ciała.

Jakie są wady wody chlorowanej?

 • wysusza skórę,
 • wysusza włosy, sprawia, że są matowe,
 • podrażnia, jest przyczyną uczucia pieczenia skóry,
 • wzmaga przetłuszczanie,
 • podrażnia oczy,
 • trudno uzyskać z niej pianę – powoduje większe zużywanie detergentów.
Twardość wody
Zawartość CaCO3 [mg/dm3]
bardzo miękka
10-70
miękka
80-140
średnio twarda
150-230
dość twarda
240-320
twarda
330- 400
bardzo twarda
powyżej 400

 

Najczęściej występujące choroby wynikające z chlorowania wody to:

 • rak pęcherza moczowego i prostnicy,
 • podrażnienie, suchość i pękanie skóry,
 • obniżenie odporności skóry na zakażenie grzybicami i drożdżami,
 • marskość wątroby,
 • rak wątroby i nerek,
 • białaczka,
 • guzy chłoniakowe

Chlorowanie wody jest konieczne, aby zapobiec epidemiom chorób wywoływanych przez bakterie. Jednak ten sam chlor tworzy w wodzie pitnej wiele nowych związków toksycznych, w tym rakotwórczych, dlatego obecnie mamy do czynienia z inną epidemią – epidemią raka.

 

Zaskakujący jest fakt, że branie kąpieli w wannie lub pod prysznicem jest jeszcze bardziej niebezpieczne. Otóż w czasie kąpieli w wannie pory w skórze otwierają się i nasze ciało zachowuje się jak gąbka- wchłaniając chlor. Co więcej, rozpylany pod prysznicem chlor zamienia się w Chloroform, toksyczną substancję, którą kąpiąc się zupełnie nieświadomie wdychamy. “Jednym z głównych powodów arteriosklerozy oraz zawałów serca jest nic innego jak cicha obecność chloru w wodzie pitnej”. Zawały, Cholesterol, Chlor – dr J. M. Price. “Chlor jest największym zabójcą tego wieku. Zapobiegając jednej epidemii, stworzył następną, której następstwa trudno nawet dzisiaj przewidzieć.”

Jak zmiękczyć wodę? W jaki sposób można pozbyć się chloru?

http://www.filtry-do-wody.pl

 Sposobów na pozbycie się chloru jest całkiem dużo. Jednak wiele z nich nie jest wystarczająco skutecznych.

1. Woda pitna – najdokładniej oczyszczającym filtrem jest filtr osmotyczny. Na jedną szklankę czystej wody trzeba poczekać około 10 min. Więcej o tej metodzie można poczytać tutaj.
Stosuję się również filtry dzbankowe węglowe jednak one nie są skuteczne w wystarczającym stopniu.
Inne nieskuteczne metody oczyszczania wody pitnej.

2. Woda służąca do kąpania- do jej oczyszczania bez problemu można używać filtrów węglowych, które skutecznie usuwają chlor. Filtry łazienkowe montowane są często w przewodzie prysznicowym bądź w szafce pod umywalką. O filtrach ogólnie.

Jak usunięcie chloru wpłynie na nasze włosy? 

Jeśli zainwestujemy w jakiś filtr łazienkowy po pewnym czasie zauważymy, że znika nam łupież, skóra głowy nie swędzi, włosy się błyszczą i są puszyste. Oprócz pozytywnego wpływu na zdrowie takie filtry są znakomitym uzupełnieniem pielęgnacji włosów i skóry.

Używacie filtrów? Jaki to był wydatek i jak filtry się u Was spisują?Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.