Uncategorized

Jak wybrać suszarkę do włosów?

O suszarkach pisałam już jakiś czas temu. Jednak nie było tam zasad dotyczących tego jak wybrać najwłaściwszą.
Nawet jeśli na co dzień nie potrzebujemy takiego urządzenia to wato jest mieć suszarkę na specjalne okazje, lub na wszelki wypadek. Czasem wracamy późno i nie mamy czasu, na to, aby włosy nam wyschły naturalnie. Czasem mamy takie długie i gęste włosy, że schną kilka godzin. Moim zdaniem suszarka powinna być w każdym domu.
źródło
 1.  W pierwszej kolejności zastanów się nad przeznaczeniem suszarki. Czy zamierzasz ją używać codziennie, co 2 dni czy raz na miesiąc? Czy ma Ci służyć tylko na wyjazdach czy w domu? Jeśli chcesz jej używać tylko podczas turystycznych wyjazdów warto zainwestować w małą suszarkę. A może potrzebny Ci dyfuzor?
 2. Zdecyduj ile jesteś w stanie zainwestować, czy Twój budżet wynosi 50 zł czy może 250zł.
 3. Kieruj się opiniami w Internecie. Dużo recenzji i ocen znajdziemy na www.wizaz.pl oraz na www.ceneo.pl.
 4. Pomocny może być ranking, który stworzyłam w październiku: 10 najlepiej ocenianych suszarek do włosów.
 5. Bardzo ważna jest moc suszarki, im wyższa tym potrzeba mniej czasu by wysuszyć włosy. Ja mam suszarkę, której moc wynosi 2000W.
 6. Zwróć uwagę na regulację temperatury i siły nawiewu. Rzadsze włosy potrzebują niższej siły nawiewu, natomiast grubsze potrzebują mocniejszej. Jeśli ktoś używa dyfuzora to silny nawiew przydaje się do robienia fal i loków. Niższa temperatura przyczynia się do mniejszych zniszczeń.Warto zainwestować w suszarkę z chłodnym nadmuchem (specjalny przycisk Cool Shot, obrazek śnieżynki).
 7. Jonizacja – jest ważna w przypadku osób, które chcą zmniejszyć puszenie i elektryzowanie się włosów. Posiadam Remingtona D5010 i w moim przypadku jonizacja to strzał w 10. Włosy są gładkie, nie puszą się i nie elektryzują.
 8. Długość kabla. Niby mało istotne, ale przydaje się w mieszkaniach, w których jest mało gniazdek, albo są źle zlokalizowane. 2 m myślę, że spokojnie wystarczą 🙂
 9. Warto zwrócić uwagę na głośność. Moja jest niestety głośna. Ale nie suszę włosów rano, więc nie budzę domowników.
 10. Rozmiar suszarki. Żeby używać niektórych suszarek to chyba trzeba nieźle przypakować. Idealnym rozwiązaniem byłaby dość spora, ale lekka suszarka. Dziewczyny z długimi, niskoporowatymi i gęstymi włosami muszą porządnie przemyśleć zakup. Reszta osób powinna sobie poradzić z większymi suszarkami.
 11. Niektórym osobom potrzebny jest dyfuzor, czy koncentrator powietrza. Przy modelowaniu włosów tego typu akcesoria są niezbędne.
Według wszystkich tych punktów realizowałam zakup swojej suszarki i jestem bardzo bardzo zadowolona. Mam Remingtona 5010. Zapłaciłam za niego niecałe 80 zł. Posiada moc 2000W, kilka stopni nawiewu i temperatury powietrza, ma przycisk Cool Shot, jonizację, dyfuzor, koncentrator, długi kabel. Jedynymi minusami jest głośność oraz rozmiary. Ale nie można mieć wszystkiego 🙂

Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.