Uncategorized

Lista włosowych postanowień na 2014 rok :)

Każdy ma jakieś postanowienia noworoczne, mniejsze bądź większe. U paru dziewczyn zauważyłam podsumowania 2013 roku: pielęgnacyjne i kosmetyczne. Dziś zajmę się swoimi włosowymi planami na nadchodzący rok:)
  1. Regularne stosowanie wcierek – cały grudzień staram się regularnie dbać o skórę głowy i idzie mi całkiem nieźle. Jestem przekonana, że dam radę stosować wcierki przez cały rok po każdym myciu. Zresztą w zapasie mam aż cztery produkty, a oprócz nich korzystam z własnoręcznie zrobionych.
  2. Denkowanie – przez ostatni rok zakupiłam mnóstwo produktów: masek, odżywek, olejów, wcierek, szamponów. Postanowiłam nie kupować żadnych produktów póki nie wykończę obecnych zapasów. W tym postanowieniu trwam już około 3-4 miesięcy 🙂
  3. Regularne olejowanie – według mnie jest to jedna z najważniejszych metod dbania o włosy. U mnie stosowanie olejów bardzo poprawiło wygląd włosów.
  4. Zabezpieczanie końcówek – nie mogę się do tego przekonać. Nie ze względu na to, że uważam tą formę pielęgnacji za zbędną, ale dlatego, że bardzo ciężko mi w tym wytrwać. A zdrowe końce=dłuższe i gęstsze włosy 🙂 Pora coś z tym zrobić!
Mogłabym wyznaczyć sobie dużo więcej celów jak zapuszczanie, suplementacja czy włosowa dieta. Jednak wychodzę z założenia, że „co za dużo to niezdrowo” i „nie łapie się kilku srok za ogon”. Czasem mniej znaczy więcej 🙂
A Wy jakie macie postanowienia na nadchodzący rok? Nie muszą być koniecznie włosowe 🙂
P.S. Jutro muszę koniecznie nadrobić zaległości w Waszych blogach. Od świąt prawie wcale nie włączałam komputera.

Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.