Uncategorized

O foliowym CZEPKU z gumką – dlaczego warto go posiadać?

W zasadzie tego nakrycia nie można nazwać hitem mody, ale dla wielu z nas jest nieodłącznym elementem wspomagającym pielęgnację włosów. Mowa oczywiście o czepku!

Foliowe czepki są niesamowicie przydatne, ale nie są niezastąpione. Zamiast typowego czepka możemy użyć folii stretch czy zwykłej reklamówki. Z tej drugiej metody korzystałam przez wiele lat.
Dlaczego czepek, stretch czy zwykła reklamówka są przydatne w pielęgnacji włosów?
Pewnie niejedna z Was słyszała, że kosmetyk dużo lepiej się wchłania w nasze włosy, jeśli włosy są pod folią i ręcznikiem. Zresztą same pewnie to zauważyłyście. Najbardziej komfortowymi warunkami dla masek są wilgoć i ciepło. Wilgoć sprawia, że włosy bardziej przepuszczają składniki, natomiast ciepło delikatnie rozchyla łuski włosa. Połączenie tych dwóch czynników pozwala nam zmaksymalizować efekt działania kosmetyku. Dodatkowo możemy również ogrzać ręcznik kładąc go na kaloryferze albo podgrzewając ciepłym strumieniem powietrza z suszarki.
Czepek jest najwygodniejszy
Jeśli nie mamy czepka możemy radzić sobie sami używając folii czy reklamówek. Jednak dzięki temu, że czepki posiadają gumkę, nasza pielęgnacja pójdzie dużo sprawniej. Kiedy do tego celu wykorzystywałam reklamówkę przez jakiś czas musiałam szukać odpowiedniego rozmiaru. Jedne były za wąskie, a inne znów za duże. Czepek daje nam komfort – powinien pasować do każdej głowy.
Gdzie kupić i ile to kosztuje?
Mój czepek był dołączony do maski Biovax. Z tego, co kojarzę to firma dalej dołącza po jednym czepku do produktu. Jak widzicie na pierwszym zdjęciu, pękła mi gumka, ale nie jest to problemem, bo dalej można go używać tak jak wcześniej(użyłam go kilka razy).Czepki są dostępne w sklepach medycznych,  fryzjerskich,  kosmetycznych, w aptekach czy nawet na allegro. Za 100 czepków zapłacimy 17-25zł. 1 sztukę możemy kupić na allegro już za 1zł + koszty przesyłki.
A jak to jest z Wami? Posiadacie czepki? Gdzie je kupujecie? Długo trzymacie maski na włosach? Czy po krótkim czasie spłukujecie?

Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.