Uncategorized

Jak wybrać szczotkę do włosów?

Odpowiednio dobrane produkty, dieta i właściwy dobór akcesoriów do czesania mogą zdziałać cuda. Szczotki i grzebienie pozwalają nadać naszej fryzurze ostateczny efekt, w dodatku rozprowadzają sebum, które zabezpiecza nasze włosy przed zniszczeniem. Nie bez powodu panuje duża moda na szczotki z włosia dzika i Tangle Teezer. Ułatwiają rozczesywanie, wygładzają włosy i dużo mniej je niszczą niż standardowe plastikowe szczotki.
Czym się kierować przy wyborze szczotki?

  1. Przede wszystkim przeznaczeniem. Inna szczotka będzie potrzebna do czesania włosów, inna do modelowania.
  2. Tworzywem, z jakiego wykonano szczotkę. Najpopularniejsze wśród włosomaniaczek są te z włosia dzika i Tangle Teezer, później drewniane, a na końcu plastikowe i metalowe. Natomiast wśród osób, które nie interesują się w taki sposób pielęgnacją włosów, kolejność jest odwrócona.
  3. Rodzajem igiełek. Ostro zakończone igiełki mogą podrażniać nam skórę głowy. Zwłaszcza jeśli używamy szczotek metalowych czy plastikowych. Po jakimś czasie odpadają kuleczki, które znajdują się na igiełkach i taka wolna igiełka może nawet skaleczyć skórę głowy. Szczotka jest też przydatna do masażu skóry głowy. Odpowiedni masaż pobudza krążenie i wpływa na dotlenienie cebulek włosów i na szybszy porost.
  4. Rodzajem włosów. Jeśli mamy długie i gęste włosy to dobrym wyborem będzie duża płaska pneumatyczna szczotka. Może się również sprawdzić DTangler. Przy włosach bardzo cienkich i rzadkich lepiej zainwestować w grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.
  5. Bardzo cenię szczotki pneumatyczne, ponieważ dopasowują się do mojego kształtu głowy i amortyzują mocniejsze pociągnięcia.
  6. Problemami, z jakimi się zmagamy. Jeśli włosy się elektryzują to raczej lepiej byłoby zrezygnować ze szczotki plastikowej. Korzystniejsze jest zainwestowanie w szczotkę z włosia naturalnego czy choćby drewnianą. Włosy nie będą się aż tak elektryzować.
Kiedyś nie sądziłam, że szczotka do włosów ma takie duże znaczenie, ale odkąd używam podróbki DTangler ciężko byłoby mi wrócić do standardowych szczotek plastikowych. Teraz już nie zauważam tak dużej różnicy, ale pamiętam jak ponad rok temu przyszła do mnie przesyłka z allegro i przerzucenie się na nową szczotkę było dużą zmianą dla moich włosów. Mnóstwo osób używa nieoryginalnych szczotek i mimo wszystko są zadowoleni. Na początku trochę się zastanawiałam, czy warto wydawać pieniądze na podróbkę, ale odkąd mam swoją to jestem w niej niemal zakochana:) Szczotki z powyższego zdjęcia kupiłam na allegro. Na co dzień najczęściej sięgam po DTangler, szczotkę z włosia dzika i od czasu do czasu po drewniane szczotki. Bardzo rzadko układam włosy na okrągłej szczotce, ale warto taką posiadać. Jedyne czego mi brakuje to drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.
Ciekawą opcją są też szczotki jonizujące zasilane bateriami. Można je dostać na pewno za kilkadziesiąt złotych na allegro 🙂 Sama się zastanawiałam nad Braun Satin Hair Iontec.
Pamiętajcie też, że szczotki należy myć. O czyszczeniu szczotek wiele osób zapomina, o czym mogłam się przekonać w tym wpisie: klik! Szczotki mają kontakt z naszą skórą, ale także z zanieczyszczeniami, kurzem, środkami do stylizacji, dlatego niezbędne jest ich czyszczenie.

Edit maj 2016: Obecnie używam szczotki Olivia Garden Supreme Combo i przyznaję, że nawet mojego Dtanglera biję na głowę:

Hit wśród szczotek: Olivia Garden Supreme Combo – recenzja

A Wy czym czeszecie włosy? Używałyście szczotek jonizujących? Warto?

Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.