Uncategorized

Poradnik włosomaniaczki – lista blogów, kanałów na youtube, forów i stron

Linki do stron, które pomagają w pielęgnacji włosów
Wpis miał się pojawić już w piątek, ale właśnie od piątku leżę z wysoką gorączką w łóżku i nie mogłam skupić swoich myśli. Wiem, że ten wpis będzie mniej przydatny dla osób, które w temacie pielęgnacji włosów są obyte, jednak wiele osób ma problemy ze znalezieniem miejsc, od których zacząć. Co rusz na forach przewijają się tematy, których przekazem jest „Nie wiem od czego zacząć”, albo „Nie wiem skąd czerpać informacje. Nie mam pojęcia, jakie źródła są wiarygodne”. Temat pielęgnacji włosów od kilku lat jest coraz bardziej na topie, zwłaszcza jeśli chodzi o świadome dbanie o włosy.  Pamiętam swoje początki. Trafiłam najpierw na forum wizaz.pl i naczytałam się na ten temat jak szalona, a później nie wiedziałam jak to wszystko ugryźć. Zanim zrozumiałam, o co w tym wszystkim chodzi, próbowałam wszystkiego metodą prób i błędów.
No to zaczynamy!
Blogi
 1. Blog Anwen. Tutaj nikogo nie zaskoczę 🙂 Blog w zasadzie dotyczy wyłącznie pielęgnacji włosów. Początkującym polecam, aby zajrzeli w zakładki:
  • Plany pielęgnacji: tutaj znajdziecie 5 zasad pielęgnacji włosów, plany pielęgnacji dla początkujących, dla włosów bardzo zniszczonych, dla włosów krótkich lub zdrowych, rozjaśnianych, suchych, przetłuszczających się, cienkich, a także plany pielęgnacji zależne od pory roku.
  • Zakładka problemy – wypadanie, łupież, przetłuszczanie, plątanie, przyspieszanie porostu, matowość, rozdwojone końcówki, strączkowanie włosów, brak objętości, farbowanie, łysienie.
  • Włosowe serie–> Moja włosowa historia – najbardziej motywująca część bloga Anwen, uwielbiam przeglądać efekty, które udało się osiągnąć innym!
 2. Blondhaircare to jak dla mnie druga guru włosomaniactwa, ma dużo wiedzy i piękne włosy. W zakładce Włosy–> Pielęgnacja włosów, w zasadzie są wszystkie najważniejsze informacje.
 3. Bardzo cenię także bloga Lagoeny Hair&Food. Podoba mi się połączenie tych dwóch tematyk, a wiadomo przecież, że sposób odżywiania wpływa na stan całego organizmu i włosów.
 4. Blondregeneracja tak jak i dziewczyny wyżej zyskała zaufanie wielu czytelniczek. Nic dziwnego, ponieważ bardzo przykłada się do prowadzenia bloga i jest on skarbnicą wiedzy.
 5. Mysia, a tak naprawdę Marta, jest uznaną fryzjerką, która swoją pasją dzieli się na blogu. Ostatnio co prawda mniej pisze, ale na jej blogu znajduje się mnóstwo artykułów. Co więcej od stycznia tego roku rozpoczęła stacjonarną działalność w Ząbkach (10km od centrum Warszawy). Podczas wizyty Marta może dokonać analizy skóry głowy i włosów, a na tej podstawie polecić odpowiednią pielęgnację. Dla zabieganych osób to świetna opcja 🙂
 6. Inne blogi: Blog Eve, Włosowelove, Włosowo-kosmetycznie-jedzeniowo, Zaślepiona włosomaniactwem.

Kanały na youtube

 1. MsMelevis  to chyba mój ulubiony kanał dotyczący włosów. Właśnie Anielka ten temat porusza najczęściej. Oprócz kanału na youtube prowadzi bloga www.msmelevis.blogspot.com
 2. Kanał typowo fryzjerski – Dbaj o włosy odświeżanie koloru, nadawanie objętości, fryzury, farbowanie.
 3. Luxy Hair, nie jest to kanał dotyczący pielęgnacji włosów, ale od dawna go śledzę i jestem zachwycona włosami dziewczyny, która go prowadzi. Mnóstwo inspirujących fryzur.

Fora

 1. Dział dla kręconowłosych
 2. Olejowanie w pigułce
 3. Dział „pielęgnacja włosów”
 4. forum.anwen.pl

Składy kosmetyków

 1. Wykaz i powszechne nazewnictwo składników stosowanych w produktach kosmetycznych.
 2. Kosmopedia – encyklopedia składników.
 3. Słownik składników na wizaz.pl
 4. Lista przeanalizowanych składów kosmetyków do włosów.
 5. COSDNA.
 6. Indeks składników.

Inne

 1. Spis blogów włosomaniaczek – niestety nie jest na bieżąco aktualizowany, bo wiele blogów od kilku miesięcy nie działa.
 2. Spis blogów rudowłosych
 3. Spis blogerek według porowatości i koloru włosów
 4. www.hairromance.com
 5. www.thegoodhairblog.com
 6. www.wendyiles-hairblog.com
Wiem, że jest mnóstwo blogów, stron i kanałów na youtube, których autorki świetnie orientują się w temacie włosów. Ja jednak skupiłam się w głównej mierze na stronach, które dotyczą praktycznie wyłącznie tej tematyki. Mam nadzieję, że początkującym ułatwi to nieco sprawę!:) 

Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.