Różne

Relacja ze spotkania blogerek we Wrocławiu. Przedstawiciel marki Sylveco i spotkanie z brafitterką

Relacja ze spotkania blogerek we Wrocławiu. Przedstawiciel marki Sylveco i spotkanie z brafitterką

Październik jest miesiącem, w którym szczególną uwagę zwraca się na walkę z rakiem piersi. Przypomina się kobietom o regularnych badaniach u ginekologa, czy też samobadaniu w domu. Rak piersi jest najczęstszą chorobą nowotworową wśród kobiet. Trzeba ją wykryć jak najszybciej, aby zwiększyć szanse na przeżycie. Oprócz badań istotna jest też profilaktyka, o której podczas spotkania blogerskiego mówiła Pani Kasia ze sklepu Royal-Bra.

Jednak wróćmy do samego początku. Razem z Justyną wyruszyłyśmy w piątek 2 października do Wrocławia. Chciałyśmy spędzić w tym mieście 3 dni, więc zostałyśmy aż do niedzieli. Spotkanie po raz kolejny zorganizowała Magdalena, którą dzielnie wspierała Angelika. Jak zwykle, spotkałyśmy się w herbaciarni K2, która stała się miejscem niejednego spotkania blogerskiego 🙂
Nasz zlot był pod wieloma względami wyjątkowy. Dziewczyny zorganizowały dla nas spersonalizowane kubki z logiem bloga. Swój już Wam pokazywałam na moim Instagramie. Poza tym dostałyśmy świetne koszulki z napisem „Jestem blogerką urodową”:
Po lewej Justyna, a po prawej ja 🙂

oraz rewelacyjne torby z napisami:

Na spotkaniu pojawiła się przedstawicielka marki Sylveco. Jest to jedna z moich ulubionych firm kosmetycznych. Jakiś czas temu miałam okazję wypróbować ich delikatne produkty do mycia włosów, czyli szampon pszeniczny oraz balsam myjący. Pojawiły się też inne produkty: płyn micelarny, peeling, czy winogronowy żel do twarzy Biolaven. Prawie zawsze byłam zadowolona z ich kosmetyków, dlatego tym bardziej ucieszyłam się na myśl o bliższym zapoznaniu się z marką.
Później nastąpiło wręczenie kilku upominków: kosmetyków i różnych gadżetów. Od razu mogę Wam powiedzieć, że najbardziej ucieszyłam się z kwasu glikolowego Le’Maadr, produktów Sylveco, perfum w olejku (od helfy.pl) Aphrodesia i pierwszego lakieru hybrydowego od Semilac. Peeling glikolowy zastosowałam do tej pory kilka razy i widzę dużą zmianę: skóra stała się znacznie gładsza, bardziej nawilżona, a wszelkie zmiany goją się znacznie szybciej. Jeśli chodzi o perfumy w olejku to według mnie są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Dzięki oleistej formule dużo lepiej się trzymają na skórze i są bardziej wydajne. Natomiast o hybrydach pisałam ostatnio przy okazji jesiennej wishlisty. Marzą mi się od dłuższego czasu, dlatego posiadanie jednego lakieru hybrydowego jest pierwszym krokiem do nabycia niezbędnego zestawu 🙂
Myślę jednak, że jednym z najważniejszych elementów spotkania było pojawienie się brafitterki. Pani Kasia wytłumaczyła nam jak prawidłowo dobierać biustonosze i ich rozmiar. Według mnie ta wiedza jest istotna dlatego wypunktuję kilka uwag:
  • wielu naukowców uważa, że nieprawidłowo dobrany biustonosz może powodować raka piersi i powstawanie torbieli. Ma to związek z uciskiem, czego skutkiem są utrudnienienia w przepływie krwi i limfy. Innymi skutkami są bóle głowy, czy problemy z kręgosłupem.
  • większość kobiet nosi źle dobrany stanik, najczęstszym błędem jest zbyt szeroki obwód i zbyt mała miseczka,
  • dobry biustonosz powinien mieć fiszbiny, choć również można znaleźć dobre modele bezfiszbinowe,
  • nie powinnyśmy ćwiczyć bez staników sportowych, które również powinny być wzmocnione fiszbinami,
  • Jeśli nasz obwód pod biustem to 72cm to stanik powinien mieć raczej obwód 65, a nie 70. Szukając biustonosza pozostawiamy obwód niezmienny, a testujemy różne miseczki. Jeśli pod biustem mamy wyliczony obwód 70, a stanik B70 jest za mały to błędem jest wybór B75. W tej sytuacji powinnyśmy szukać biustonosza C70, D70 itd.,
  • stanik powinnyśmy zapinać z tyłu. Jeśli istnieje możliwość zapięcia go z przodu i obrócenia do tyłu, to mamy pewność, że obwód jest zbyt szeroki.

Większość czasu spędziłyśmy na rozmowach, plotkowaniu, piciu herbatki i jedzeniu pysznego ciasta.
Mam dla Was jeszcze fajny film ze spotkania, który nakręciła Magda:

Na koniec prezenty ze spotkania:)

W spotkaniu wzięły udział:Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.