Porady

5 szybkich trików na piękne włosy – poradnik dla leniwych i zapracowanych, czyli jak szybko zadbać o włosy

5 szybkich trików na piękne włosy – poradnik dla leniwych i zapracowanych, czyli jak szybko zadbać o włosy

Bardzo często spotykam się z opinią, że pielęgnacja włosów jest czasochłonna. Na pewno jest w tym trochę racji, ale dla wielu osób jest to argument – wymówka.W dzisiejszym wpisie pokażę Wam 5 szybkich trików na poprawę wyglądu włosów. Tak! To poradnik dla leniwych, ale i dla bardzo zapracowanych. Z pewnością kluczem jest wyrobienie w sobie nawyku dbania o włosy i co tu dużo mówić – zmuszenie się do tego. Uwierzcie – mnie też się wiele razy nie chciało nakładać odżywki, oleju, czy serum. Wielokrotnie pisałam Wam, że miałam problem z systematycznością stosowania wcierek i zabezpieczania końcówek serum. Teraz to się stało dla mnie tak oczywiste jak mycie zębów. Mam nadzieję, że poniższe sposoby pomogą Wam zadbać o swoje włosy.

1.  Maska/odżywka przed myciem

Jeśli nie możesz spędzić w łazience większej ilości czasu, a mimo to chcesz zadbać o włosy, wypróbuj nakładanie odżywki/maski przed myciem. Metoda OM (odżywianie – mycie) jest oszczędna: oszczędzamy zarówno wodę jak i czas. Dodatkowo włosy są chronione przed negatywnym działaniem szamponu. Odżywkę/maskę/olej możemy nakładać na całe włosy – raczej nie obciążymy ich. Jeśli jednak Wasze włosy szybko się przetłuszczają, dla bezpieczeństwa nałóżcie produkt od połowy długości włosów lub na same końce.

2. Odżywka w spray’u – szybki sposób na odżywienie włosów

To idealne rozwiązanie dla zabieganych. Wystarczy kilka psiknięć i po sprawie. Cały proces trwa 5-10 sekund. Godne polecenia są odżywki z GlissKur i Biovax, natomiast na odżywki w spray’u marki Joanna uważajcie, bo zawierają w składzie Isopropyl Alcohol. Niedługo pojawi się obszerny wpis o konkretnych odżywkach w sprayu, a tymczasem przyjrzyjcie się bliżej poniższym propozycjom:

  • GlissKur Oil Nutritive,
  • GlissKur Ultimate Repair (uwaga na proteiny),
  • GlissKur Liquid Silk (uwaga na proteiny),
  • GlissKur Total Repair,
  • Dove Hair Therapy Nourishing Oil Care,
  • Dove Hair Therapy Intensive Repair,
  • Biovax NutriQuick do włosów osłabionych z proteinami mlecznymi (uwaga na proteiny),
  • Biovax NutriQuick do włosów suchych i zniszczonych

Dopisek „uwaga na proteiny” dotyczy produktów, które zawierają w składzie duże dawki protein. Jeżeli Wasze włosy łatwo ulegają przeproteinowaniu, lepiej nie stosujcie takich odżywek po każdym myciu.

3. Filtr

Niejedna z nas przekonała się, że włosy wyglądają inaczej jeśli myjemy je w różnych miejscach. Wpływa na to twardość wody. Im woda jest bardziej miękka, tym nasze włosy wyglądają lepiej. Najprostszym rozwiązaniem jest używanie specjalnego filtra, który montuje się na rury wodociągowe.

4. Herbatka pokrzywowa/ze skrzypu

Większość z nas pije herbatę lub kawę. Możemy ten zwyczaj zamienić na picie herbatek ziołowych. Skrzyp i pokrzywa zawierają mnóstwo witamin i pierwiastków, m.in. witaminę A, K, B2, C, wapń, żelazo, potas, jod, krzem, mangan, selen. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością wypijanych herbat, ponieważ zioła te lubią wypłukiwać witaminy z grupy B – 2 kubki dziennie takiego napoju powinny wystarczyć. Dzięki temu wzmocnimy włosy, ograniczymy ich wypadanie, przetłuszczanie i przyspieszymy porost.

5. Spłukuj włosy chłodną wodą

Ten sposób domknie łuski i wygładzi włosy. Dzięki temu nie będą się tak bardzo puszyć, staną się gładkie, błyszczące i dużo łatwiej będzie je rozczesać. Wystarczy, że użyjesz chłodnej wody (nie zimnej) do ostatniego płukania.

Koniecznie dajcie znać, jakie są Wasze patenty na szybką pielęgnację włosów! Dużo poświęcacie czasu na dbanie o włosy?


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.