Porady

Rowenta – przyjaciółka od włosów. 5 sposobów, dzięki którym Twoje włosy będą lepiej wyglądać

Rowenta – przyjaciółka od włosów. 5 sposobów, dzięki którym Twoje włosy będą lepiej wyglądać

 Wszystkie chciałybyśmy, aby nasze włosy w każdym momencie wyglądały świetnie. Czasem wydaje nam się, że nasze marzenia o pięknych włosach nigdy się nie spełnią, bo kiedy patrzymy w lustro widzimy suche, zniszczone, oklapnięte, rzadkie, albo szybko przetłuszczające się włosy. Tak właśnie o swoich włosach myślałam kilka lat temu – uważałam, że nic nie jest w stanie mi pomóc. Było to dla mnie trudne, ponieważ z każdej strony bombardowały mnie zdjęcia i reklamy dziewczyn o idealnych włosach. Znacie to? Pewnie tak. Pewnie każda z nas miała chwile zwątpienia i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Czy teraz mam idealne włosy? Zdecydowanie nie, ale widzę różnicę i wiem, że robię wszystko, aby moje włosy wyglądały jak najlepiej – żyję z nimi w przyjaźni.

Dzisiejszy tekst jest wynikiem współpracy z marką Rowenta, a ideą tej współpracy jest przyjaźń. Z perspektywy włosów przyjaźń możemy określić jako dawanie z siebie wszystkiego, aby włosy wyglądały jak najlepiej – to może być regularne podcinanie, upinanie włosów do snu, chowanie włosów pod czapkę (zimą), delikatne mycie, czy intensywne odżywianie. Rzecz w tym, że przyjaźń to relacja dwustronna i często zapominamy o tym, że włosy są też dla nas, a nie tylko my dla włosów. Poświęcamy czas włosom, bardzo o nie dbamy. Robiąc wszystko, żeby ich nie zniszczyć, rezygnujemy z fajnych fryzur. Wychodząc z domu wybieramy kucyka, albo koczka – wszystko po to, aby włosy nie ucierpiały.

Ale to nie o to chodzi…

Wielokrotnie podkreślałam, że dbanie o włosy powinno sprawiać nam radość. Nie ma nic złego w okazjonalnej stylizacji włosów, czy wychodzeniu raz na jakiś czas w rozpuszczonych włosach (czyt. przy ładnej pogodzie, a nie kiedy jest mróz).

Dziś razem z Rowentą chciałabym Ci pokazać 5 sposobów, dzięki którym Twoje włosy będą lepiej wyglądać!

1. Ochrona włosów podczas mycia

Masz suche i zniszczone włosy? Ten sposób sprawdzi się właśnie na takim typie włosów. Sama stosuję go podczas każdego mycia, ponieważ mam cienkie, wrażliwe i suche włosy. Przed myciem nakładam na zwilżone włosy maskę, odżywkę, albo olej. W zależności od użytego produktu czekam kilka (maska/odżywka) lub kilkadziesiąt minut (olej), a następnie myję głowę. Ta metoda pozwala zabezpieczyć końcówki przed działaniem detergentów, które znajdują się w szamponie.

To także świetny sposób:

  • jeśli mamy odżywkę, która jest zbyt słaba do stosowania po myciu,
  • jeśli dotyczy nas problem szybkiego przetłuszczania skóry głowy- nałożenie maski przed myciem odżywi włosy, ale raczej ich nie obciąży, co mogłoby się przydarzyć, gdybyśmy używały maski po myciu.

2. Naucz się kilku fryzur

Umiejętność zrobienia kłosa, koka, czy upięć z warkoczy, pozwoli Ci w kryzysowych sytuacjach doprowadzić włosy do porządku. Kiedy spotka Cię bad hair day, np. włosy będą sztywne i suche, możesz zrobić koka. W takiej fryzurze puch stanie się mniej widoczny niż gdybyś zostawiła rozpuszczone włosy. Jeśli jedziesz na urlop, a wiesz, że będzie gorąco to warto wypróbować upięcia z warkoczy, które odsłonią szyję. Z jednej strony będziesz czuć się komfortowo, z drugiej włosy będą bardziej estetycznie wyglądać. Fryzury dodają nam charakteru, ukrywają pewne mankamenty urody. Niestety, nie każda z nas dobrze wygląda w rozpuszczonych włosach, albo kucyku, dlatego warto eksperymentować.

3. Noś przy sobie szczotkę i serum wygładzające

Większość osób, które czytają mojego bloga, ma włosy suche, lekkie, zniszczone i z tendencją do puszenia się. Takie włosy bardzo szybko tracą nadany w domu kształt, strączkują się. To sprawia, że krótko po wyjściu wyglądają jak nieuczesane, albo potargane przez wiatr. Często mnóstwo dziewczyn narzeka, że ich włosy puszą się, gdy na zewnątrz jest wilgotne powietrze. Zawsze przy sobie noszę szczotkę i serum na końcówki. W większości przypadków po użyciu takiego zestawu włosy są gładkie, a już na pewno gładsze niż przed zastosowaniem tej metody.

Przyjaciółka od włosów

Po kolejne 2 sposoby zapraszam Cię na stronę Hairfriend, gdzie marka Rowenta we współpracy z Anwen i ekspertem Michałem Karbowskim, przygotowała test, pomagający określić typ włosów. Po wykonaniu testu każda z Was otrzyma wynik, a także dwie porady pielęgnacyjne – jedną od eksperta, a drugą od Ani.
Zapewniam, że nie są to zwykłe rady, tylko rozbudowana pielęgnacja, dostosowana do typu włosów. Dowiesz się, po jakie szampony powinnaś sięgać, jakie odżywki używać i w jaki sposób stylizować włosy – tak! Oprócz pielęgnacji na stronie znajdziesz film instruktażowy, na którym krok po kroku pokazano stylizację dla Twojego typu włosów. Rejestrując się na platformie, będziesz mogła także skontaktować się z innymi dziewczynami, mających podobne włosy (ja jestem w grupie „Cienkie, rzadkie i matowe”). Myślę, że to fajne miejsce, pozwalające na wymianę doświadczeń i wrażeń. Łatwiej dogadać się osobom, które mają podobne problemy 🙂
Chcesz zrobić test  i dowiedzieć się, jaki typ włosów masz?

Po zrobieniu testu uzyskasz możliwość wzięcia udziału w konkursie. Codziennie, do wygrania jest suszarka marki Rowenta. Co trzeba zrobić?

  • wstaw zdjęcie pokazujące jak przyjaźnisz się z włosami na Instagram lub FB,
  • otaguj zdjęcie: #rowenta #hairfriend,
  • umieść link do zdjęcia na stronie akcji Hairfriend.

P.S. Niedługo, na moim blogu także odbędzie się konkurs. Będziecie mogły wygrać suszarkę! Wyczekujcie informacji:)

Zrobiłyście test? Jaki macie typ włosów? W jaki sposób przyjaźnicie się z włosami (jak o nie dbacie)?


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.