Dla początkujących

Dziennik obserwacji włosów, dziennik realizacji celów i miesięczny plan pielęgnacji włosów – pliki pdf do pobrania

Dziennik obserwacji włosów, dziennik realizacji celów i miesięczny plan pielęgnacji włosów – pliki pdf do pobrania

Już w momencie kiedy tworzyłam bazę włosowej wiedzy (test na porowatość, test „błędy w pielęgnacji włosów”, lista masek i odżywek), miałam pomysły na kolejne materiały dla was (w pierwszej kolejności miał być dziennik obserwacji włosów). Pamiętacie jak w przeglądzie roku 2016 i planach na 2017 rok pisałam, że mam aż 9 planów do realizacji w związku z blogowaniem? Przejście na WordPress, zmianę szablonu oraz kolejną porcję dodatkowych materiałów dla czytelników mam już za sobą 🙂 Co dla was przygotowałam?

  • Dziennik obserwacji włosów,
  • Dziennik realizacji włosowych celów,
  • Dziennik realizacji celów – można go wykorzystać do odhaczania niemal wszystkich celów (nie tylko włosowych), oczywiście pod warunkiem, że ich osiągnięcie wymaga systematyczności),
  • Miesięczny plan pielęgnacji włosów.

Jak drukować materiały pdf?

Wszystkie pliki przygotowałam tak, aby można je było wydrukować na kartce formatu A4. Myślę, że to najbardziej odpowiedni rozmiar. Możecie je drukować zarówno w kolorze, jak i w szarości – wszystko będzie widoczne 🙂

dziennik obserwacji włosówJak korzystać z dzienników i planu pielęgnacji włosów?

Dziennik obserwacji włosów

To szczególnie przydatne narzędzie dla osób początkujących, które jeszcze nie wiedzą, jaki kosmetyk, zabieg im służy, a jaki szkodzi. W dzienniku notujemy, po jaki szampon sięgnęłyśmy, jakiej odżywki/maski, serum, oleju, wcierki użyłyśmy, a także, czy stosowałyśmy suszarkę. Umieściłam także pozycję „Inne”, aby osoby, które stosują np. płukanki, zakwaszanie itd. mogły je sobie zanotować. Na koniec zapisujemy efekty, jakie osiągnęłyśmy. Pomocnicze pytania:

  • Czy włosy były gładkie i błyszczące?
  • Czy szybciej się przetłuszczały?
  • Czy były dociążone, czy pełne objętości?
  • Czy się strączkowały? Były spuszone?
  • Jak w skali od 1 do 6 oceniłabyś wygląd swoich włosów?

Dziennik pomoże zrozumieć, jakie kosmetyki i zabiegi u nas się sprawdzają. Włosy trzeba obserwować przez dłuższy czas, ale myślę, że wypełnienie 2-3 takich dzienników obserwacji włosów, da Wam wskazówki do tego, jakich kosmetyków powinnyście używać. Oczywiście samo zapisanie nie jest wystarczające i kluczowa będzie analiza wszystkich wpisów. Jeśli przy wypełnieniu 3-ego dziennika nie będziecie mogły znaleźć żadnych zależności, piszcie do mnie na maila dbajmyowlosy@gmail.com. Pamiętajcie, że testowanie wielu kosmetyków w krótkim czasie może być nie najlepszym pomysłem. Lepiej dokładnie przetestować 3-4 maski, czy szampony niż sięgać po 10 sztuk z każdego rodzaju.


W planie znajdziesz harmonogram pielęgnacji włosów, listy najlepszych szamponów, masek, serum. Z planem krok po kroku zadbasz o swoje włosy. Dostępne wersje dla kręconych i falowanych oraz suchych i zniszczonych włosów. Sprawdź dostępne pakiety KLIK!

Dziennik realizacji włosowych celów

To świetne narzędzie dla osób, które planują zapuścić włosy! I przede wszystkim do takich osób go kieruję. Wpisujecie datę startu, planowaną datę zakończenia. Opisujecie włosy – ich wygląd, stan, długość i określacie cel. Według mnie ważne jest zapisanie używanych kosmetyków, dzięki temu w przyszłości będziecie wiedziały, czy te produkty przyspieszają porost włosów, czy jednak nie. Karta zawiera 9 pól na umieszczenie 9 czynności – możecie więc łączyć cele, np. zapuszczanie włosów + olejowanie ich przed każdym myciem + chodzenie spać w upiętych włosach + zabezpieczanie końcówek serum. Krzyżykiem, albo ptaszkiem odhaczamy zrealizowany cel – oczywiście można użyć innego oznaczenia. Fajnym pomysłem jest zamalowanie na zielono czynności, które wykonałyśmy, natomiast na czerwono tych, które pominęłyśmy.

dziennik realizacji celów

Dziennik realizacji celów

Ten pdf miał się w ogóle nie pojawić, ale pomyślałam, że znajdą się takie osoby, które chciałyby mieć wszystko na jednej kartce. Dlatego ta kartka jest uniwersalna – można tu umieścić pielęgnację włosów, twarzy, naukę języków, regularne ćwiczenia. W zasadzie wszystko, co tylko chcecie 🙂

miesięczny plan pielęgnacji włosów

Miesięczny plan pielęgnacji włosów

Ten pdf może się przydać osobom, które chcą sobie zaplanować podcięcie końcówek, włosowe SPA, zabieg regenerujący lub strzyżenie u fryzjera. Można tutaj też wpisywać, kiedy stosowałyśmy proteiny, emolienty, humektanty. Łatwiej będzie nam zadbać o równowagę proteinowo-emolientowo-humektantową. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpisywać inne ważne terminy. Jeśli chciałybyście uniwersalny kalendarz to dajcie znać – przygotuję taki 🙂

Dostępność plików

Pliki pdf są dostępne dla każdego tylko do jutra, czyli do końca 2 kwietnia 2017 roku. Jeżeli trafiłyście tutaj po 2 kwietnia to dzienniki i planer możecie pobrać, zapisując się na mój newsletter. Dostaniecie dostęp do zakładki Darmowe materiały. Oprócz dzienników i planera, znajdziecie tam test na porowatość włosów, test „błędy w pielęgnacji włosów” oraz listę 70 masek i odżywek, które warto stosować.

 

Daj znać, który z plików spodobał Ci się najbardziej!

 


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.