Podsumowanie

Holograficzne włosy, włosowe przesądy, jak dobrać olej do porowatości, czyli włosowe wiadomości – kwiecień 2017

Holograficzne włosy, włosowe przesądy, jak dobrać olej do porowatości, czyli włosowe wiadomości – kwiecień 2017

Dziś będzie mogły się zapoznać z włosowymi przesądami, z prawidłowym myciem kręconych włosów oraz między innymi sposobami na odzyskanie włosów po chemio- i radioterapii.

Link do poprzedniej części: 10 tysięcy zł za spalenie włosów, Naked Hair Challenge, jak oddać włosy na perukę, czyli włosowe wiadomości – marzec 2017

Link do następnej części: Nutella na włosy, czego nie lubią fryzjerzy, jak o włosy dba księżna Kate, czyli włosowe wiadomości – maj 2017

 • W kwietniu bardzo popularne były holograficzne włosy, czyli pasma w odcieniach różu, szarości, turkusu, fioletu. Taką koloryzację wykonuje się, używając odpowiednich farb do włosów w jasnych kolorach – fioletowym, różowym, żółtym, czy lawendowym.

 

 • Najlepszym artykułem, który ostatnio przeczytałam w sieci okazał się tekst Demaskujemy Skin Coach – recenzja książki „Skin Coach”. Mimo że nie dotyczy on pielęgnacji włosów, to według mnie jest warty uwagi. Na wielu blogach spotkałam się z zachwytami nad tą książką, bo jak się okazuje … wydawnictwo sugerowało pozytywną opinię. Zrozumiałabym, gdyby pojawiła się taka na blogach, które nie są powiązane z urodą. Natomiast na blogach kosmetycznych, dziewczyny powinny wykazać się znajomością tematu. Ja, nawet nie będąc typowo blogerką kosmetyczną, widzę sporo nieścisłości. Jak dla mnie książka jest przereklamowana, a teorie w niej głoszone sprawią, że wiele Polek będzie niewłaściwie dbało o skórę.  Czytając takie pozycje, trzeba mieć sporo wiedzy, aby umieć odróżnić prawdę od manipulacji i niedomówień. Wiele błędów merytorycznych wytknęła Agnieszka, naprawdę warto się zastanowić nad informacjami, które czerpiemy z książek, czasopism, czy blogów.
 • Jak dobrać olej do porowatości włosów – choć temat jest wielokrotnie wałkowany na blogach to warto przypomnieć sobie podstawy pielęgnacji włosów. W końcu nie każdy musi znać na pamięć całą listę olejów 🙂
 • Włosowe przesądy rozśmieszyły mnie! Serio! 🙂 Te skradły moje serce:
  Jeśli z kobiecych włosów ptaki zbudują gniazdo, będzie mieć ona migrenę.
  Jeśli masz włos (wypadnięty) na ramieniu, znaczy to, że ktoś o tobie myśli.
 • Prawidłowe mycie kręconych włosów – autorka bloga ma piękne, kręcone włosy – dla niejednej z Was może być inspiracją 🙂 chętnie podglądam bloga Madeline, ponieważ moje włosy delikatnie się falują 🙂
 • Po zakończeniu radio- lub chemioterapii na odrośnięcie włosów można czekać  wiele miesięcy. Mogą zdarzyć się przypadki trwałego uszkodzenia mieszków „w wyniku czego włosy nie odrastają w ogóle lub odrastają przerzedzone, z wyraźnymi ubytkami. Czasami włosy odrastają inne, niż przed zabiegiem – może zmienić się ich struktura, kolor, gęstość. Bywa, że odrastają tylko częściowo. Całkowicie zmieniony wygląd w połączeniu z wyczerpującą chorobą i terapią, bardzo źle wpływają na samopoczucie” – Jak odzyskać włosy po radio- i chemioterapii?
 • Czy można codziennie sięgać po suchy szampon? Od kiedy suche szampony trafiły do drogerii, wiele osób zaczęło ich regularnie używać… zamiast mycia włosów. Dlaczego nie można tak postępować? Który składnik suchego szamponu sprawia, że włosy się niszczą? Tego dowiecie się z tekstu Marty.
 • Artykuły z mojego bloga, które mogą Cię zainteresować:

Która informacja najbardziej Cię zainteresowała? A może chcesz się podzielić linkiem, do tekstu/bloga, który przykuł Twoją uwagę?


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.