Podsumowanie

Nutella na włosy, czego nie lubią fryzjerzy, jak o włosy dba księżna Kate, czyli włosowe wiadomości – maj 2017

Nutella na włosy, czego nie lubią fryzjerzy, jak o włosy dba księżna Kate, czyli włosowe wiadomości – maj 2017
Bądź na bieżąco:

Wiecie, czego dotyczą najczęściej publikowane artykuły o włosach w Internecie? Utraty włosów, spowodowanej chemio- i radioterapią. W wielu moich “włosowych linkach” pojawia się wzmianka na ten temat. Było już o tym, jak odzyskać włosy po chemii i jak oddać włosy na perukę. Dziś m.in. będziecie mogły poczytać o czepku, który może uratować włosy osób chorych na raka, dowiecie się jak o swoje pasma dba księżna Kate i jakiej szczotki używa! 🙂

Link do poprzedniej części: Holograficzne włosy, włosowe przesądy, jak dobrać olej do porowatości, czyli włosowe wiadomości – kwiecień 2017

  1. Hitem (oczywiście według mnie) wśród tematów poruszanych w blogosferze okazał się post Anszpi: Nutella jako maska na włosy. Oczywiście, czytałam o tym na różnych portalach, ale nie do końca byłam przekonana o tej metodzie. Dopiero post Anszpi na tyle mnie zainteresował, że postanowiłam Wam o tym napisać. Jakie efekty udało jej się osiągnąć? Włosy stały się gładkie, nawilżone i … zmieniły kolor. Testowała któraś z Was Nutellę w tej roli?
  2. W Paryżu na aukcji internetowej zostały sprzedane 4 kosmyki włosów członków zespołu The Beatles za … 10 tysięcy euro: Tysiące euro za włosy Beatlesów. Najdroższy był kosmyk McCartneya.
  3. Często, będąc na wizycie u fryzjera, popełniamy błędy. Na część z nich nie zwracałam uwagi (rzadko chodzę do fryzjera), ale odkąd mam własną firmę, zaczęłam je dostrzegać. Mnóstwo osób nie informuje swojego fryzjera, że nie przyjdzie na wizytę, albo przychodzi za wcześnie lub za późno. Moje biuro jest naprzeciw salonu fryzjerskiego i bardzo denerwuje mnie, gdy klientka krzyczy, albo przyprowadza do salonu dzieci, które wszędzie biegają… i bez pukania wchodzą do mojego biura. Pilnowanie dzieci to podstawa, a salon nie jest miejscem, w którym można siąść do dzieci plecami. Ponadto fryzjer nie jest od tego, aby dzieci uciszać i dbać, żeby nic złego sobie nie zrobiły. Choć może Was to wszystko oburzać, fryzjer ma prawo do szacunku, dlatego polecam Wam tekst Natalii – Jak zachowywać się w salonie fryzjerskim?
  4. Mam wrażenie, że wiele osób pomija wpływ słońca na włosy i rzadko sięgamy po filtry przeciwsłoneczne. U Zołzy z kitką znajdziecie między innymi listę naturalnych filtrów SPF w olejach.
  5. Czy wiecie, że Kate Middleton do rozczesywania włosów używa szczotki Tangle Angel? O sekretach pielęgnacji i stylizacji jej włosów możecie przeczytać tutaj: jak o włosy dba księżna Kate?
  6. Pielęgnacja włosów kręconych nie jest moją najmocniejszą stroną, ale wiem, że na mojego bloga wpadają osoby, które właśnie taki typ włosów mają. Dlatego koniecznie zerknijcie do Madeleine po miesięczny, przykładowy plan pielęgnacji włosów wysokoporowatych i kręconych.
  7. Do 19-ego maja można było oddać głos na czepek, ratujący włosy osób chorych na raka. Mimo że temat na ten moment nie jest aktualny, chciałabym Wam przybliżyć ideę czepka. Obniża on temperaturę skóry głowy, co wpływa na osłabienie krążenia, a dzięki temu do mieszków włosowych dociera mniej leku. W ten sposób chroni się chorych przed utratą włosów. Może Wam się wydać dziwne, że w obliczu takiej choroby, pacjenci myślą o włosach, ale to właśnie one dla wielu są atrybutem kobiecości. Jeżeli coś możemy zrobić dla chorej osoby to czemu nie to?
  8. Regularne spożywanie alkoholu wypłukuje z organizmu cenne składniki, takie jak wapń, potas, magnez, witaminę C i witaminy z grupy B. Ich niedobory skutkują łamliwością włosów i ich wypadaniem – Wpływ alkoholu na twoje włosy. Tego się nie spodziewałaś!
  9. Artykuły z mojego bloga, które mogą Cię zainteresować:

Chciałabym Wam też podziękować za zgłoszenia na darmowe konsultacje online! Bardzo mi miło, że tak wiele osób obdarzyło mnie zaufaniem 🙂 W ciągu najbliższych dni prześlę odpowiednie ankiety, które pomogą mi w przygotowaniu planu pielęgnacji dla uczestniczek. Jeżeli przegapiłaś zapisy, a chciałabyś skorzystać z mojej pomocy, możesz swoje pytanie zadać tutaj. Kolejny nabór na konsultacje odbędzie się jesienią, obecnie lista jest już zamknięta.

Która włosowa wiadomość najbardziej Cię zainteresowała?Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.