Uroda

Naklejki termiczne Manirouge – alternatywa dla hybryd? Idealny manicure bez wysiłku?

Naklejki termiczne Manirouge – alternatywa dla hybryd? Idealny manicure bez wysiłku?

Niedawno niemal całą blogosferę obiegły posty o nowej metodzie zdobienia paznokci. Chodzi oczywiście o naklejki termiczne Manirouge, które od 1,5 miesiąca także testuję 🙂 Początkowo zastanawiałam się, czy to możliwe, że są w stanie wytrzymać 14 dni na paznokciach bez dodatkowego zabezpieczenia. Dziś już coraz więcej osób mówi, że z powodzeniem mogą zastąpić hybrydy. Przekonajcie się, czy ja też mam takie zdanie o nich 🙂

Dlaczego naklejki termiczne Manirouge to alternatywa dla hybryd?

Od dwóch lat regularnie wykonuję manicure przy pomocy lakierów hybrydowych. Dzięki temu rozwiązaniu tak naprawdę oszczędzam swój czas (w porównaniu do standardowych lakierów). Uzyskuję trwałość około 10 dni inwestując 1-2 godziny. Pomimo tego, naklejki termiczne Manirouge zainteresowały mnie, bo to w moim przypadku sposób na:

 • szybszą aplikację, która zajmuje u mnie około godziny (jeszcze się uczę!) – podobno można to zrobić w 20 minut 🙂
 • możliwość zrobienia sobie przerwy w trakcie robienia manicure – mam tu na myśli przede wszystkim sytuacje, gdy muszę odebrać telefon, pilnie gdzieś zadzwonić, odpisać na maila,
 • lepszą trwałość – naklejki trzymają się u mnie równo 2 tygodnie. Testowałam w kilku opcjach: same naklejki, hybryda nałożona na naklejki, hybryda pod i na naklejki. Najskuteczniejsze opcje to:
  • same naklejki – trwałość 2 tygodnie,
  • oraz wzmocnienie płytki hybrydą, następnie naklejka i ponownie hybryda. Tą drugą metodę stosowałam, ponieważ chciałam pogrubić płytkę. Moje paznokcie są wyjątkowo miękkie,
  • hybryda nałożona na naklejki zeszła w ciągu kilku dni, natomiast naklejki trzymały się świetnie. Myślę, że niewłaściwie spiłowałam naklejki i źle dobrałam ich rozmiar. To był mój pierwszy manirouge.
 • lepszy efekt wizualny – raz, że wzorków, które oferuje Manirouge, nie jestem w stanie sama wykonać. A dwa, że płytka paznokcia pozostaje równa (czasami zdarzało mi się nierówno nałożyć lakier hybrydowy). Poza tym nie ma szans, żeby zalać skórki, a naklejka przy odroście wygląda bardzo estetycznie,
 • możliwość noszenia manicure w ciąży – w późniejszym okresie ciąży nie powinno się nosić hybryd i żeli. W przypadku przedwczesnego porodu jest to szczególnie istotne, ponieważ ciężarna może mieć przykładany do palca pulsoksymetr, który na podstawie koloru paznokcia, bada tętno i stopień utlenowania krwi. W tej sytuacji dużo szybciej i prościej zdjąć naklejkę Manirouge niż odmaczać paznokcie w acetonie,
 • trwały manicure niskim kosztem (taniej niż hybrydy)- tak naprawdę, żeby zacząć wystarczą Ci naklejki. Możesz je podgrzać suszarką, usunąć zwykłym olejem.

Naklejki Manirouge mają też inne plusy:

 • nie osłabiają paznokci – zastąpienie hybryd naklejkami termicznymi sprawia, że paznokcie się wzmacniają,
 • do ich zdejmowania nie jest wymagany aceton, zrobimy to przy pomocy olejku,
 • nie uczulają tak jak hybrydy,
 • nie prześwitują,
 • można je łączyć z hybrydami i żelami 🙂

Gdzie kupić naklejki Manirouge? Jakie są dostępne zestawy?

Zestaw i naklejki termiczne Manirouge można kupić na stronie manirouge.com. Pojedynczy wzór naklejki to koszt 19,90 zł.

Dostępne są także zestawy startowe:

 • Basic za 99,90 zł – a w nim znajduje się Mini Heater, 1 zestaw naklejek, kopytko, odtłuszczacz, oliwka do paznokci,
 • Basic Plus za 119,90 zł – 3 zestawy naklejek, Mini Heater, odtłuszczacz, oliwka do paznokci, gumowe kopytko,
 • Maxi za 149,90 zł – 4 zestawy naklejek, Mini Heater, odtłuszczacz, oliwka do paznokci, gumowe kopytko, pilnik 180/240, polerka 1200/4000, metalowe radełko,
 • Maxi Plus (szczegóły niżej).

Co się znalazło w moim zestawie Manirouge?

W cenie 169,90 otrzymujemy:
 • 6 zestawów naklejek termicznych Manirouge – wzory, na które się zdecydowałam to:
  • ANAISE ROSE – 076,
  • JACQUES – 125,
  • ANNE – 126,
  • BATEAU – 119,
  • CLOVIS – 040,
  • FLORENCE – 068.
 • Oliwkę do paznokci,
 • Odtłuszczacz Manirouge,
 • Mini Heater Manirouge, który służy do podgrzewania naklejek,
 • Gumowe kopytko,
 • Pilnik 180/240,
 • Polerka 1200/4000,
 • Metalowe radełko,
 • Nożyczki do paznokci,
 • Folię do wygładzania.

Oczywiście nie musisz się decydować na cały zestaw. Jeżeli masz odtłuszczacz, oliwkę i niezbędne narzędzia, możesz kupić tylko naklejki i Mini Heater, albo … kupić same naklejki i podgrzewać je suszarką. Dla mnie jest to jednak nieco kłopotliwe, bo suszarka może zwiać naklejkę. Ale żeby rozpocząć swoją przygodę z Manirouge nie musisz inwestować dużej ilości pieniędzy – wystarczy zapłacić 19,90 zł za jeden wzór naklejek i 5 zł za przesyłkę. Super, prawda?

Jak nakładać naklejki termiczne Manirouge na paznokcie?

Szczegółowy sposób przyklejania ozdób termicznych możecie podejrzeć na filmiku. Poniżej umieszczam swoje wnioski z aplikacji naklejek i galerię zdjęć krok po kroku.

naklejki termiczne manirouge krok po kroku
ANAIS ROSE – 076

1. Przygotuj niezbędne akcesoria. Spiłuj paznokcie, nadaj im odpowiedni kształt, usuń skórki, a następnie dokładnie odtłuść płytkę paznokcia.

2. Wybierz wzór ozdób termicznych i dobierz jego wielkość do rozmiaru paznokcia. Pamiętaj, że naklejka powinna być trochę węższa niż szerokość Twojej płytki. Dzięki temu trwałość manicure będzie lepsza. Jeżeli masz bardzo wąską płytkę, możesz przyciąć naklejkę po bokach. W zależności od długości paznokcia decydujemy, czy przeciąć naklejkę na pół. Moje paznokcie nie są długie, więc jedną naklejkę przecinam na dwie części.

3. Przez 5-6 sekund podgrzewaj naklejkę Mini Heaterem.

4. Teraz szybko ją przyklej. Jeżeli zauważysz pęcherzyki powietrza, marszczenia możesz naklejkę odkleić i przykleić ponownie. Sposób aplikacji szczegółowo został pokazany na powyższym filmie.

naklejki termiczne manirouge krok po kroku5. Odetnij nadmiar naklejki przy pomocy nożyczek.

6. Spiłuj naklejkę pilnikiem (pionowym ruchem i tylko z góry, w ten sposób nie będziesz podważać naklejki).

7. Wypoleruj brzegi paznokcia.

8. Dla lepszego efektu wygładzenia i zabezpieczenia wolnego brzegu, użyj folii. Folią mocno owijamy paznokieć, a następnie przez kilka sekund podgrzewamy ją Mini Heaterem.

9. I gotowe!

Początkowo miałam problemy z nakładaniem naklejek, tzn. wydawało mi się, że wszystko jest ok, ale po kilku dniach naklejka razem z hybrydą odchodziła od krawędzi paznokcia (najpierw odchodziła hybryda, ale ciągnęła za sobą naklejkę). Wina była po mojej stronie, ponieważ niewłaściwie zabezpieczałam wolny brzeg. Raz, że nie piłowałam paznokci pionowym ruchem, a dwa zapomniałam o zastosowaniu folii wygładzającej.  Dlatego usunęłam pozostałości hybrydy, spiłowałam lekko brzeg paznokcia i nosiłam same naklejki. Trwałość była świetna! Problem mogła stanowić też moja miękka płytka paznokcia, która bez hybryd po prostu się ugina, a to z kolei sprawia, że paznokcie są bardziej narażone na odpryskiwanie lakierów i odklejanie naklejek Manirouge. Dlatego przy trzeciej aplikacji ozdób użyłam też topu i bazy do hybryd (można je spokojnie stosować pod naklejkę i na nią).

Jak usunąć naklejki termiczne Manirouge?

Sposób ściągania ozdób możecie podejrzeć na filmiku Manirouge oraz w galerii zdjęć krok po kroku, którą przygotowałam.

naklejki termiczne manirouge ściąganie naklejek krok po kroku
JACQUES-125 link do naklejek. Początkowo naklejki pokryłam hybrydą, jednak po kilku dniach zaczęła odchodzić, natomiast naklejki bardzo dobrze trzymały się płytki. Nosiłam je 2 tygodnie. Delikatnie spiłowałam naklejkę przy brzegu paznokcia, aby osiągnąć lepszą trwałość.

1. Pokryj paznokieć u nasady olejkiem.

2. Delikatnie wprowadź olejek pod naklejkę. Drewnianym patyczkiem, radełkiem, albo kopytkiem podważaj naklejkę.

3. Jeżeli naklejka nie chce się odkleić dołóż olejku.

4. Przemyj paznokcie zmywaczem bez acetonu.

Efekty na paznokciach

Naklejki wyglądają bardzo naturalnie 🙂 W zasadzie jak hybryda, albo zwykły lakier do paznokci. Nie prześwitują, no chyba że spojrzymy na paznokcie pod światło 🙂 Co jeszcze jest plusem? Estetyczny odrost – naklejki na rosnących paznokciach są bardzo równe i sprawiają wrażenie, że manicure wygląda zdecydowanie bardziej profesjonalnie. W przypadku hybrydy czy zwykłych lakierów nie udało mi się osiągnąć takiej perfekcji 🙂

naklejki termiczne manirouge anais rose
ANAIS ROSE, naklejka bez hybryd
naklejki termiczne manirogue z hybrydą
Semilac Porto Marine 171 + naklejki termiczne FLORENCE 068

Porównanie Manirouge z hybrydami (na przykładzie Semilac) – jak wygląda roczny koszt?

Pomyślałam, że dla wielu osób takie porównanie może być przydatne, zwłaszcza jeśli będą się zastanawiać nad tym, co bardziej się opłaca.

Manicure hybrydowy

 • na rok potrzebne są minimum 3 sztuki lakierów – 3 x 29 zł = 87 zł,
 • baza i top – 2 x 29 zł = 58 zł
 • opcjonalnie naklejki wodne, dzięki którym manicure będzie ciekawszy – 10 sztuk to około 10 zł na allegro.

Razem 145-155 zł.

Gotowy zestaw dostępny jest za 148 zł – lakiery powinny wystarczyć na 40 tygodni.

Manirouge

 • na rok potrzebne jest minimum 7 sztuk naklejek – 7 x 19,90 zł = 139,30 zł.

Gotowy zestaw dostępny jest za 169,90 zł – powinien wystarczyć na 48 tygodni.

Czyli jak widać naklejki Manirouge i typowy manicure hybrydowy pod kątem opłacalności niewiele się różnią 🙂 Natomiast samo sprawdzenie, która technika nam bardziej pasuje, jest tańsze w przypadku Manirouge. Tak naprawdę potrzebujemy tylko naklejek. Możemy wykorzystać suszarkę, spirytus, olej z kuchni.

Poniżej zamieszczam jeszcze najczęstsze pytania o naklejki termiczne Manirouge. Wystarczy kliknąć na pytanie, a rozwinie się odpowiedź 🙂

FAQ – naklejki termiczne Manirouge

Czy naklejki niszczą paznokcie?
Czy nakładanie naklejki jest proste?
Czy nosząc naklejki termiczne mogę olejować włosy?
Na ile aplikacji wystarczy zestaw Maxi Plus? Ile razy mogę użyć pojedynczego wzoru?
Ile czasu zajmuje ściąganie naklejek?
Czy naklejki termiczne mają jakieś minusy?

Podsumowując, Manirouge to bardzo ciekawe rozwiązanie, które dla wielu osób może okazać się dużym ułatwieniem. Dla mnie Manirouge to taki oddech od hybryd, czas na wzmocnienie paznokci. Z lakierów hybrydowych nie zrezygnuję, ale na pewno często będę nosić naklejki termiczne 🙂

 

Miałyście już naklejki termiczne Manirouge? W jaki sposób zdobicie swoje paznokcie?

 

Artykuł powstał w ramach współpracy z www.manirouge.comNa co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.