Okiem matki

Ciąża i macierzyństwo – wstęp do serii “Okiem matki”

Ciąża i macierzyństwo – wstęp do serii “Okiem matki”
Bądź na bieżąco:

Ogromnie trudno jest zacząć na nowo blogować, gdy wokół zmienia się wszystko. Kiedy piszę ten tekst, obok mnie śpi miesięczny Czarek, a połowa domu jest gruntownie remontowana. Ostatnie miesiące są dla mnie czasem wielkich zmian. W końcu ciąża to rewolucja dla organizmu, dziecko przewraca świat do góry nogami, a remont z jednej strony jest męczący, z drugiej to radosne oczekiwanie na to, co nowe.

Już będąc w ciąży, planowałam dzielić się z Wami przemyśleniami na temat mojego stanu, jednak życie wiele moich planów zweryfikowało, a ja w pewnym momencie nie potrafiłam zaakceptować tego, że coś idzie nie po mojej myśli. Planując czas, byłam przekonana, że będę go mogła znacznie lepiej wykorzystać. Choć nie ukrywam, zdawałam sobie sprawę z tego, że ciąża i macierzyństwo to niekoniecznie najlepszy moment na nowe projekty, zobowiązania i dalekosiężne cele. Ale nie byłabym sobą, gdybym nie podnosiła sobie wysoko poprzeczki.

Będąc w ciąży miałam nieco inne spojrzenie na pewne sprawy. Jestem przekonana, że wiele kobiet zadaje sobie te same pytania, co ja:

Czy sobie poradzę jako matka?

W jaki sposób zorganizować czas, aby zdążyć ze wszystkimi projektami? Czy dam radę pracować? A może konieczne będzie zwolnienie?

Czego spodziewać się podczas porodu?

Co mi będzie potrzebne na porodówce?

Jak zorganizować czas będąc mamą, aby nie zapomnieć o sobie?

Na pewno wiele z Was ma już te doświadczenia za sobą, ale każda ciąża jest inna. Każda z nas startuje też z innej pozycji, zajmuje się innymi rzeczami, boryka się z innymi problemami. Do ciąży i macierzyństwa warto się przygotować. Niekoniecznie szukać “za” lub “przeciw”, ale świadomość tego, co może nas spotkać w pewien sposób ułatwia nam radzenie sobie z ewentualnymi trudnościami.

Ze względu na to, że wiele rzeczy rozpoczynam, a nie udaje mi się ich zakończyć, postanowiłam przygotować część tej serii postów “na zapas”. Czego możecie się spodziewać? Przede wszystkim ten blog nie zamieni się w blog parentingowy, ale chcę, aby od czasu do czasu pojawiły się tematy związane z ciążą i macierzyństwem.

Posty z tej serii:

 1. Jak przebiegała moja ciąża? Co mnie zaskoczyło, martwiło i jak sobie radziłam.
 2. Jak przygotować się do ciąży i macierzyństwa?
 3. Praca – jak prowadzić biznes, będąc w ciąży?
 4. Pielęgnacja włosów, twarzy i ciała w ciąży – na co zwracać uwagę?
 5. Biznes od kuchni – jak wyglądał mój typowy dzień przed urodzeniem dziecka?
 6. Jak zostałam mamą – poród oczekiwania vs rzeczywistość.
 7. Wyprawka dla noworodka i mamy.
 8. Pierwsze tygodnie razem – jak sobie radziłam po porodzie.
 9. Praca z niemowlakiem – jak ją zorganizować?
 10. Niezbędnik początkującej matki
 11. Biznes od kuchni – jak wygląda typowy dzień mamy freelancerki?
 12. Czy mama ma czas dla siebie?
 13. Jak nie zwariować na macierzyńskim?
 14. Remont przy niemowlaku – czy to dobry pomysł?
 15. Macierzyństwo – oczekiwania vs rzeczywistość

Sukcesywnie będę podlinkowywać posty, które opublikowałam, abyście miały je w jednym miejscu.

Koniecznie dajcie znać, jak wyglądały Wasze początki ciąży i macierzyństwa! 🙂 Jestem ciekawa, co Was zaskoczyło i jak sobie radziłyście. A może dopiero jesteście przed tak ważnym wydarzeniem jak narodziny dziecka?

P.S. W momencie publikacji tego postu Czaruś skończył już 3 miesiące, a remont nareszcie mamy za sobą! 🙂Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.