pielęgnacja włosów Uroda Zdrowie

Merz Spezial Dragees – rozpoczęcie kuracji

Merz Spezial Dragees – rozpoczęcie kuracji

Dziś chciałabym Wam przybliżyć suplement diety Merz Spezial Dragees. Preparat ten ma za zadanie wzmocnić skórę, włosy i paznokcie, co nie ukrywam, jest moim celem. Ciąża, okres połogu i karmienia piersią, istotnie wpłynęły na stan mojego organizmu. Przede wszystkim kluczowa jest dobrze zbilansowana dieta, ponieważ to od niej w dużej mierze zależy stan zdrowia i wygląd. Natomiast bycie mamą już prawie rocznego brzdąca, nie ułatwia mi właściwego zadbania o to, aby w moim menu pojawiały się wszystkie składniki. Dodatkowo, leki, które przyjmuję, wypłukują niektóre makro- i mikroelementy, dlatego w moim przypadku przyjmowanie preparatów witaminowych jest wskazane.

Ze względu na pozytywne opinie, preparat Merz Spezial wielokrotnie polecałam Wam na blogu, np. w poście podsumowującym akcję zapuszczania włosów czy artykule o tym, jak zapuścić włosy i przyspieszyć porost.

merz spezial dragees składMerz Spezial Dragees – skład suplementu

2 drażetki (dawka dobowa) zawierają:% zalecanego dziennego spożycia*
Witamina C – 120.0 mg150%
Niacyna – 30.0 mg **188%
Witamina E – 13.4 mg ***112%
Kwas pantotenowy – 8.0 mg133%
Witamina B6 – 3.2 mg229%
Witamina B2 – 2.6 mg186%
Witamina B1 – 2.4 mg218%
Witamina A – 800 µg ****100%
Kwas foliowy – 400 µg200%
Biotyna – 60 µg120%
Witamina B12 – 2 µg80%
Żelazo – 5 mg36%
Cynk – 5 mg50%

* Procentowa realizacja dziennego zalecanego spożycia zgodnie z rozporządzeniem (UE) No 1169/2011
** ekwiwalentu niacyny
*** ekwiwalentu alfa-tokoferolu
**** ekwiwalentu retinolu

W planie znajdziesz harmonogram pielęgnacji włosów, listy najlepszych szamponów, masek, serum. Z planem krok po kroku zadbasz o swoje włosy. Dostępne wersje dla kręconych i falowanych oraz suchych i zniszczonych włosów. Sprawdź dostępne pakiety KLIK!

Muszę przyznać, że zawartość preparatu jest obiecująca, ponieważ w składzie znajdują się substancje, które mają naukowo potwierdzone działanie jeśli chodzi o wzmocnienie włosów, skóry i paznokci. Badania wskazują, że kwas pantotenowy łagodzi trądzikowe zmiany zapalne, podczas gdy witamina B6 zmniejsza wypadanie włosów u kobiet. Z kolei niedobory żelaza przyczyniają się do łysienia. Witaminy A, E oraz biotyna dbają o odpowiedni poziom nawilżenia skóry, a cynk i kwas foliowy wzmacniają płytkę paznokcia. Ten kompleks witamin powinien mieć pozytywny wpływ na wygląd.

Firma Merz Spezial także na swojej stronie internetowej opublikowała badania, które zostały przeprowadzone na 21 kobietach i trwały 6 miesięcy. Wynika z nich m.in., że zaobserwowano o 18% szybszy wzrost paznokci, podczas gdy suchość skóry spadła o 78%. Godnym uwagi jest fakt, że więcej włosów było w fazie anagenu, czyli w fazie wzrostu.

Oczywiście efekty przyjmowania preparatów witaminowych zależą od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, czy mamy niedobory makro- i mikroelementów. Jeśli poziomy powyższych składników są u nas odpowiednie to nie zauważymy spektakularnych zmian. Poza tym musimy wziąć pod uwagę fakt, że niektórzy mają problemy z wchłanianiem składników odżywczych. Czyli to, czy suplement zadziała, zależy także od stanu naszych jelit.

Moje oczekiwania w stosunku do Merz Spezial Dragees

Od suplementu Merz Spezial Dragees oczekuję oczywiście wzmocnienia włosów, skóry, a także paznokci 😉 natomiast jeśli chodzi o konkrety to chciałabym przede wszystkim:

  1. Przyspieszyć porost włosów – w związku z tym, że mój syn ukochał sobie gmeranie w moich włosach, końcówki wyglądają kiepsko. A co za tym idzie łamią się i muszę je częściej podcinać.
  2. Wzmocnić paznokcie, ponieważ po ciąży i w trakcie karmienia stały się wyjątkowo łamliwe. Hybrydy na takich paznokciach to  po prostu katastrofa, odpadają już na drugi dzień, choć nie miałam z tym nigdy problemów.
  3. Nawilżyć skórę.

Merz Spezial zażywam od początku lutego, w związku z tym na przełomie kwietnia/maja dam Wam znać, jak się u mnie spisał.

Z pewnością już słyszałyście o tym suplemencie, ale czy miałyście okazję zażywać suplement Merz Spezial Dragees? Jakie są Wasze doświadczenia w zapuszczaniu włosów? Po jakie suplementy już sięgałyście?

Tekst powstał w ramach współpracy z marką Merz Spezial.

Źródła:

1. Kennedy DO. B Vitamins and the Brain: Mechanisms, Dose and Efficacy-A Review. Nutrients 2016; 27: 8(2).
2. Brzezińska-Wcisło L. Evaluation of vitamin B6 and calcium pantothenate effectiveness on hair growth from clinical and trichographic aspects for treatment of diffuse alopecia in women. Wiad Lek 2001; 54(1-2): 11-8.
3. Yang M, Moclair B, Hatcher V, Kaminetsky J, Mekas M, Chapas A, Capodice J. A randomized, double-blind, placebo-controlled study of a novel pantothenic Acid-based dietary supplement in subjects with mild to moderate facial acne. Dermatol Ther (Heidelb) 2014; 4(1): 93-101.

 


Na co dzień jestem freelancerką – prowadzę własną jednoosobową firmę, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Na blogu zachęcam do dbania o włosy, testuję kosmetyki i wspieram w walce o piękno.